.
شماره منبع تيتر تاريخ نمایش
90308 ایرنا- عصر ایرانیان اختلال تلفنی در چهار مرکز مخابراتی تهران

ارتباط تلفنی در مرکزهای مخابرات شهید عاطف، پیروزی، گلپایگانی و شهیدان کولیوند از بیست و نهم دی ماه به دلیل اجرای عملیات توسعه کابل به مدت چند ساعت مختل می شود.


به گزارش سه شنبه مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید عاطف با پیش شماره های 7729، 7670، 7770 تا 7774 و همچنین 7786 تا 7788 در محدوده خیابان های 188 و 194 شرقی، تیرانداز و سجده ای مختل می شود.
در مرکز مخابرات پیروزی با پیش شماره های 3325، 3330 تا 3336، 3378، 3379 و 3660 در محدوده خیابان های محصل، پیروزی، دهقان و عادلی نیز اختلال بروز می کند.
بر اساس این گزارش، در مرکز مخابرات شهیدان کولیوند با پیش شماره های 3670 و 3671 در محدوده خیابان های سعدی، ملاصدرا و میدان آلاله ارتباط تلفنی مختل می شود.
ارتباط تلفنی در مرکز مخابرات گلپایگانی قلعه میر نیز با پیش شماره های 5645 و 5686 در محدوده قلعه میر به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.
به گزارش ایرنا، شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است ضریب نفوذ تلفن ثابت از 38.13 به 38.22 درصد به نسبت جمعیت کشور افزایش یافت.
شرکت مخابرات تا پایان شهریورماه امسال 30 میلیون و 452 هزار و 71 شماره از مجموع 37 میلیون و 17 هزار و 47 شماره مصوب را دایر کرد و توانست ضریب نفوذ خود را به نسبت جمعیت کشور به 38.22 درصد افزایش دهد و شماره‌های دایری شهری را به 25 میلیون و 408 هزار و 899 و شماره دایری روستایی را به پنج میلیون و 43 هزار و 172 برساند.

 

1395/10/29 5
90296 مهر -ایسنا- فناوران اطلاعات- ابرار اقتصادی- جهان اقتصاد مشارکت برای انتقال اینترنت؛ تامین اینترنت مناطق کوهستانی با تجهیزات برق/کنتورها هوشمند می شود

وزارتخانه های ارتباطات و نیرو در راستای تامین انتقال برق و اینترنت از طریق فیبرنوری در مناطق کوهستانی و نیز هوشمندسازی کنتورهای آب و برق، با هم همکاری می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نشست دولت الکترونیک در حوزه انرژی که امروز در وزارت ارتباطات برگزار شد، از استفاده مشترک وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو از کیلومترها فیبرنوری برای انتقال برق و ترافیک اینترنت و دیتا خبر داد.

وی با بیان اینکه امکان نصب تجهیزات انتقال دیتا روی تجهیزات انتقال برق وجود دارد، خاطرنشان کرد: در این باره از گذشته بین وزارت ارتباطات و وزارت نیرو همکاری بوده است و برای برخی مناطق کوهستانی از خطوط انتقال برق برای انتقال ترافیک دیتا و اینترنت استفاده می‌شود.

جهانگرد با اشاره به تفاهمنامه‌ همکاری مشترک دو وزارتخانه گفت: در حال حاضر ۱۷ تا ۱۸ هزار کیلومتر فیبرنوری وزارت نیرو، مورد استفاده مشترک وزارت ارتباطات است. وزارت نیرو ۲۲ هزار کیلومتر فیبرنوری برق فشار قوی و ۱۳۰ هزار کیلومتر فیبرنوری توزیع برق پایین‌دستی دارد که با فناوری OPGW امکان نصب تجهیزات انتقال ترافیک دیتا روی تجهیزات انتقال برق وجود دارد.

معاون وزیر ارتباطات همچنین از همکاری وزارت ارتباطات و وزارت نیرو برای هوشمندسازی کنتورها طبق فناوری IOT (اینترنت برای همه چیز) خبر داد و گفت: با پیشرفت پروژه IOT، کنتور هوشمند از شبکه پشتیبان به تامین سنسورهای هوشمند در سازمان‌های خدمات رسان، تسری داده می‌شود.

وی گفت: هوشمندسازی کنتورها و استفاده از سنسورهای هوشمند به مدیران و مشترکان در مدیریت بار مصرفی شبکه کمک می‌کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات بر نهایی شدن خدمات دولت الکترونیک در بخش انرژی شامل نفت، گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، برق و خدمات صلح‌آمیز هسته‌ای تاکید کرد و گفت: تاکنون عمده این بخش‌ها در تامین زیر ساخت‌های دولت الکترونیک موفق عمل کرده‌اند. اگرچه بسیاری از خدمات آنها در زمینه فروش و پشتیبانی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود اما به زودی برای بهبود خدمات الکترونیکی نیز، داده‌ های این سازمان‌ها مکان‌محور خواهد شد.

وی همچنین به تامین خدمات الکترونیکی بر روستاها تاکید کرد و گفت: آنچه که به عنوان خدمات دولت الکترونیک پیش‌تر در هفته دولت افتتاح شد، از نظر بستر فنی بود اما تحقق کامل دولت الکترونیک در دهه فجر یا کمی با فاصله، زمان می‌برد.

به گفته جهانگرد، دولت الکترونیک در مرحله تعیین شده در دولت یازدهم اجرایی می‌شود و ادامه کار در برنامه‌های دیگر کشور، پیگیری خواهد شد.

1395/10/28 7
90285 ایرنا- شما نیوز- میزان اختلال تلفنی3مرکزمخابراتی تهران ازفردا

ارتباط تلفنی در مرکزهای مخابرات شهید لطیفی، دانشگاه و شهرستان قدس از بیست و هشتم دی ماه به دلیل اجرای عملیات کابل برگردان به مدت چند ساعت مختل می شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید لطیفی با پیش شماره های 2293 تا 2298، 2675 و 2691 در محدوده خیابان های افتخاریان، نصیحت، پارک جنوبی، ترنج و قاسم آبادی مختل می شود.
در مرکز مخابرات شهرستان قدس با پیش شماره های 4681 تا 4689 در محدوده شهر قدس، میدان بهاران، خیابان های شرعیان، نوروزی، پائیزان و 9 دی نیز به مدت 72 ساعت اختلال به وجود می آید.
براساس این گزارش با اجرای عملیات کابل برگردان، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات دانشگاه از ساعت 1 بامداد به مدت چهار ساعت دچار اختلال می شود.
به گزارش ایرنا، شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است ضریب نفوذ تلفن ثابت از 38.13 به 38.22 درصد به نسبت جمعیت کشور افزایش یافت.
شرکت مخابرات تا پایان شهریورماه امسال 30 میلیون و 452 هزار و 71 شماره از مجموع 37 میلیون و 17 هزار و 47 شماره مصوب را دایر کرد و توانست ضریب نفوذ خود را به نسبت جمعیت کشور به 38.22 درصد افزایش دهد و شماره‌های دایری شهری را به 25 میلیون و 408 هزار و 899 و شماره دایری روستایی را به پنج میلیون و 43 هزار و 172 برساند.

1395/10/28 7
90284 آی سی تی پرس- اخبار رسمی 6 مرکز مخابراتی توسعه می یابد

عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مراکز مخابرات الغدیر، پیروزی، شهر قدس، سیدالشهداء، شهید رشیدی و شهید قندی از تاریخ 26 دی ماه آغاز می شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه تهران، با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات الغدیر با پیش شماره های3300 الی 3304، 3343، 3368 الی 3373 و 3662 ،در محدوده خیابانهای شهید محلاتی، شهید آیت ا... سعیدی، شهید ارجمندی راد و شهید ملاوردی خانی و در مرکز مخابرات پیروزی با پیش شماره های 3325، 3330 الی 3336، 3378، 3379 و 3660 در محدوده خیابان های شکوفه و نورصالحی، در مرکز مخابرات شهر قدس با پیش شماره های 4681 الی 4689 در محدوده شهرستان قدس، میدان بهاران، خیابان های شرعیان، 9 دی، نوروزی و لبیک 3، در مرکز مخابرات سیدالشهدا، با پیش شماره های 5513، 5514 و 5570 الی 5574 در محدوده خیابان های عسگری، مسجد، داوود سلامت، رفیع زاده و فرد محمدی و در مرکز مخابرات شهید رشیدی با پیش شماره های 3270 الی 3277 در محدوده خیابان های کارورزان جنوبی، هجرت 7، 16 و 19 به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.

براساس همین گزارش با اجرای عملیات کابل برگردان ارتباط تلفنی و دیتای مشترکین در مرکز مخابرات شهید قندی از ساعت 2 بامداد به مدت 4 ساعت دچار اختلال می شود.   

1395/10/28 8
90283 موبنا- جوان مشترکان تعداد خطوط تلفن همراه ثبت شده به نام خود را استعلام کنند

امضای تفاهمنامه قوه‌قضائیه و تلفن همراه برای کاهش جرم در حالی صورت گرفت که بر این اساس ضرورت دارد، مشترکان نسبت به استعلام تعداد خطوط تلفن همراه ثبت شده به نام خود اقدام کنند.

سال‌هاست که دنیای ارتباطات و فناوری مرزهای جدیدی را ایجاد کرده و متناسب با این مسئله کنترل تهدیدها در این فضا مهم و البته دشوارتر نیز شده است.
پیشرفت روز افزون دنیای ارتباطات و الکترونیک ما را بدین سمت رهنمون کرد تا برای پیشگیری از مشکلات احتمالی و سهولت در برطرف کردند آنها، راهکاری منطبق با تکنولوژی روز با هدف جلوگیری از وقوع تخلف و دفع اثرات ناشی از آن ارائه کنیم.

البته این را باید گفت که در برخورد با جرائمی که از طریق موبایل انجام می‌شود، قوانین موجود به ویژه قانون مجازات اسلامی قابل استفاده و استناد بوده اما برای رسیدن به نقطه‌ ایده‌آل، افزایش هماهنگی‌ میان دستگاه‌ها از ملزومات دیگری است که می‌تواند به مقوله‌ پیشگیری کمک شایانی کند.

 

انعقاد تفاهمنامه قوه‌قضائیه و تلفن همراه برای کاهش جرم

در همین راستا روز گذشته به منظور همفکری و گسترش پیشگیری از وقوع جرائم ناشی و مرتبط با سیمکارت‌های تلفن همراه، تفاهمنامه همکاری بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و شرکت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل منعقد شد.
تولید و پخش محتوای پیشگیرانه رسانه‌ای، نوشتاری، صوتی و تصویری، ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی‌های عمومی در استفاده از ابزار بهره‌برداری از خدمات مخابراتی و ظرفیت‌های مجازی و ترغیب مشترکان به استفاده از تلفن‌های همراه از موضوعات مهم این تفاهمنامه بود که نظر به توضیحات بیشتر در اینباره ساوری، مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه‌قضائیه به «جوان» گفت:‌«با توجه به وجود تعداد قابل توجهی سیمکارت‌ که استفاده‌کنندگان آن غیر از صاحبان اصلی و قانونی آنها بوده‌اند و به منظور پیشگیری از جرائمی که به وسیله این قبیل سیمکارت‌ها در سطح جامعه شکل گرفته است، از قبیل سرقت‌ها، جعل، توهین و مزاحمت تفاهمنامه‌ای با مدیران عامل سه اپراتور همراه اول، رایتل و ایرانسل به امضا رسید.»

 

مشترکان تعداد خطوط تلفن همراه ثبت شده به نام خود را استعلام کنند

ساوری تصریح کرد: در بحث تولید محتوای پیشگیرانه در نظر داریم با تولیدات رسانه‌ای توسط شرکت‌های فرهنگی و اجتماعی (تولید انیمیشن و اینفو‌‌گرافی‌ها نسبت به ارتقای آگاهی‌های عمومی اقدام کنیم که البته محتوای تولیدی آنها توسط معاونت اجتماعی پیشگیری از جرم از طریق یک کارگروه تخصصی صورت می‌گیرد. وی افزود: سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار(mobilecount. cra. ir) نیز راه‌اندازی شده است و مشترکان با ارسال پیامک می‌توانند از میزان تعداد سیمکارت‌هایی که به نامشان صادر شده مطلع شوند. بر این اساس اگر سیمکارتی بدون اطلاع فرد فعال باشد، باید از طریق دریافت استعلام، مورد بررسی قرار گیرد و در اولین فرصت نسبت به قطع سیمکارت مبادرت ورزند؛ چراکه در صورت استفاده از سیمکارت‌ها در حوزه جرم و تخلف قطعاً مالکان قانونی باید پاسخگو باشند.

وی در توضیح این هدف این تفاهمنامه در راستای سلب ابزارها و فرصت‌های جرم در جامعه خاطر نشان کرد: سلب ابزار ارتکاب جرم از اهداف ماست و امید است با امضای این تفاهمنامه و اجرایی شدن آن گام مهمی در این جهت برداشته شود.

1395/10/28 12
90282 موبنا- وایمکس نیوز- سینا- تماس نیوز- فناوران اطلاعات- تعادل به منظور کاهش وقوع جرم صورت گرفت؛ امضای تفاهم نامه همکاری همراه اول و قوه قضائیه

به منظور پیشگیری از وقوع جرائم مرتبط با تلفن همراه، تفاهم نامه همکاری بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و اپراتورهای تلفن همراه کشور منعقد شد.

به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، به منظور همفکری، همکاری و گسترش پیشگیری از وقوع جرائم ناشی و مرتبط با سیم‎کارت های تلفن همراه، تفاهم نامه همکاری بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل منعقد شد.
«تولید و پخش محتوای پیشگیرانه رسانه ای نوشتاری، صوتی و تصویری»، «ترغیب مشترکان به استفاده ادواری از سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه جهت شناسایی سیم کارت های فعال بدون اطلاع مالک» و «ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی عمومی در استفاده از خدمات تلفن همراه» سه موضوع اصلی است که در تفاهم نامه بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و اپراتورهای تلفن همراه بر آن تاکید شده است.
pic
مهندس وحید صدوقی، مدیر عامل همراه اول در این مراسم به توسعه قابل توجه شبکه های تلفن همراه در کشور اشاره کرد و گفت: به علت تنوع و افزایش خدمات این شبکه ها، احتمال بروز سوء استفاده هم افزایش می یابد. در همین خصوص با کلاهبردارانی روبرو هستیم که حتی تحصیلکردگان را هم به روش های متفاوت، فریب می دهند.
صدوقی همچنین گفت: یکی از ضرورت های مورد نیاز مردم، مکانیزه شدن ارتباط و تعامل سریع میان اپراتورها و سیستم قضایی است که امیدواریم تحقق پیدا کند.
مدیرعامل همراه اول با تأکید بر توسعه خدمات همراه اول بر بسترهای ۴G و ۴.۵G و آماده سازی مقدمات اجرای دولت همراه، اظهار امیدواری کرد با اضافه شدن امکان امضای الکترونیک در تعاملات همراه و تعامل مناسب سیستم قضایی و اپراتورها، امکان وقوع جرم، روند کاهشی داشته باشد.
گفتنی است این تفاهم نامه عصر امروز ۲۷ دی ماه، در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه کشور و قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به امضا رسید.

 

1395/10/28 5
90280 سیتنا- تعادل لزوم اطلاع رسانی توقف طرح تشویقی مکالمات موبایل از یک هفته قبل

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای ارائه طرح های تعرفه ای تشویقی که از سوی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات به کاربران پیشنهاد می شود، مقررات گذاری کرد.

به گزارش سیتنا، طبق مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتور ارائه دهنده سرویس باید حداقل ۲ هفته قبل از اجرای طرح تشویقی، نسبت به اعلام تعرفه هر طرح تشویقی با جزئیات مربوطه، حداقل شامل مدت ارائه طرح و مدت استفاده از طرح، به رگولاتوری اقدام کند.

همچنین در صورتی که اپراتور قصد توقف طرح تشویقی را در مدت زمان دسترسی به طرح داشته باشد، باید حداقل ۷ روز قبل از اجرای تصمیم خود، این موضوع را به اطلاع رگولاتوری برساند.

چنانچه در بسته خدمتی، اپراتور نسبت به ارائه مودم، آنتی ویروس، گوشی و دیگر تجهیزات و خدمات خارج از موضوع پروانه اقدام کند، قیمت مودم، آنتی ویروس، گوشی و سایر تجهیزات، مستقل از قیمت خدمات است و باید به صورت مجزا تعیین و اعلام شود.

در صورتیکه طرح تشویقی بنا به درخواست اپراتور و با تایید رگولاتوری و یا بنا به ابلاغ رگولاتور متوقف شود، اپراتور موظف است تا نسبت به ارائه طرح، به مشترکینی که پیش از این نسبت به خرید طرح اقدام کرده و به عنوان مشترکین فعلی استفاده کننده از طرح مذکور محسوب می شوند تا پایان مدت اعلام شده در طرح، خدمت مربوطه را ارائه کند.

اپراتور باید حداکثر یک ماه پس از اتمام ارائه طرح های تشویقی، آمار مربوط به میزان استفاده از طرح را به شرح چارچوب ابلاغی رگولاتوری به این سازمان ارائه دهد.

1395/10/28 7
90279 سیتنا مدیرعامل شرکت فناپ تلکام در گفت و گوی ویژه با نسل چهارم: به دنبال تکمیل فرایند خصوصی سازی بخش مخابرات کشوریم/ امکان سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری را برای دو سال نخست ایجاد کردیم/ یکی از موفقیت‌های دولت یازدهم ایجاد ذهنیت برای رقابتی کردن بازار ارتباطات است

مدیرعامل شرکت فناپ تلکام می گوید:در حوزه ارتباطات مجوزهای خوبی همچون FCP و MVNO صادر شده که با سرمایه گذاری مناسب در این بخش و داشتن نقشه ای رقابتی همه می توانیم کمک کنیم تا این حوزه رونق بگیرد و در نهایت بتوانیم به هدف اصلی دولت که بزرگتر شدن و درآمدزاتر شدن این بخش است برسیم.

صابر فیضی متولد 1339 در یکی از روستاهای شهرستان اهر است. وی دیپلم خود را در سال 59 اخذ  و به دلیل تعطیلی دانشگاه در آن زمان تا سال 65 از ادامه تحصیل دور ماند، ولی در آن سال تصمیم به ادامه تحصیل گرفت و علی رغم قبولی در رشته فیزیک دانشگاه تبریز ترجیح داد در رشته الکترونیک دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهد. وی آبان ماه 66 وارد شرکت مخابرات شد و حدود دو سال و اندی به عنوان حسابدار مشغول به کار بود، ولی علاقه وی به کامپیوتر و نوآوری هایش در این حوزه سبب شد تا سال 69 به عنوان رئیس بخش کامپیوتر شرکت مخابرات آذربایجان شرقی انتخاب شود. سال 70 شبکه WAN را به کمک همکارانش در استان راه انداخت که به ادعای وی راه اندازی این شبکه تا آن سال در ایران بی سابقه بود. سفر خردادماه سال 70 مهندس غرضی وزیر وقت پست، تلگراف و تلفن به آذربایجان شرقی به مناسبت سالروز رحلت امام (ره) سبب شد تا بخشی از توانمندی های وی در حوزه‎ مکانیزاسیون اداری در حضور وزیر وقت به نمایش درآید.

فیضی در سال 75 عهده دار پست معاونت مالی و اداری شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی شد و پس از آن در سال 76 به عنوان معاونت نگهداری و بهره برداری آن شرکت، سال 77 به عنوان معاونت مدیریت ارتباطات راه دور و سال 80 به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و قائم مقام شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی عهده دار مسوولیت شد. وی در سال 82 به ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی منصوب شد تا این مسوولیت زمینه ساز ورود وی در پست های کلان مدیریتی در سطح مخابرات کشور گردد. فیضی اندک زمانی پس از آغاز بکار دولت محمود احمدی نژاد یعنی مهرماه سال 84 به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران منصوب شد و در سال های مدیریت عاملی شرکت مخابرات ایران خصوصی سازی شرکت را به ثمر نشاند. فیضی پس از بازنشستگی از شرکت مخابرات ایران در اردیبهشت ماه سال 1391 به عنوان مدیرعامل شرکت اعتماد مبین که سهامدار اصلی شرکت مخابرات ایران پس از خصوصی سازی است عهده دار مسوولیت شد.

وی همچنین در بهمن ماه سال 1391 به عنوان عضو هیات مدیره‎ تالیا نیز منصوب شد. فیضی بعد از دو سال و نیم مدیریت در شرکت توسعه اعتماد مبین، سرانجام از این شرکت خداحافظی کرد و ترجیح داد مدت زمانی از حوزه ارتباطات کشور دور باشد، لذا درحوزه های دیگر صاحب مسوولیت شد. او نهایتا در شهریور ماه سال جاری عهده دار مسوولیت مدیرعاملی شرکت فناپ تلکام شد تا به اذعان خودش با تحقق برنامه های کلان این شرکت در حوزه ارتباطات، بتواند برنامه خصوصی سازی مخابرات کشور را تکمیل کند.

فناپ تلکام با اخذ مجوز ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت FCP از تجمیع بزرگترین و قدیمی ترین شرکت های حوزه اینترنت در ایران شکل گرفت. ایجاد و بهره برداری شبکه اینترنت پرسرعت باند پهن ثابت، اینترانت و یا VPN بانک ها و سازمانها، امداد، سرویس و خدمات و ارائه خدمات مخابرات ثابت در حوزه فعالیت این شرکت است. این شرکت، کنسرسیومی حاصل مشارکت 9 شرکت معتبر در زمینه خدمات اینترنت به رهبری هولدینگ فناپ است. شرکت‏هایی که از ابتدای ورود اینترنت به ایران در این حوزه حضور داشتند و وسیله های ارتباطی فراگیر و گسترده ای را در سراسر ایران راه اندازی کرده اند و تمامیِ آن‏ها تجربیات ثابت شده و مسلمی در ایجاد شبکه های ارتباطی بر بسترهای متفاوت و نوآوارانه را در کارنامه دارند.

در ادامه گفت و گوی ویژه شانزدهمین شماره ماهنامه نسل چهارم با مهندس صابر فیضی، مدیرعامل شرکت فناپ تلکام را بخوانید:

به عنوان سوال نخست بفرمایید فناپ تلکام با چه هدفی شکل گرفته، تا کنون چه اقداماتی در حوزه ارتباطات انجام داده و برای تحقق اهدافش با کدام بخش ها تعامل داشته و وارد مذاکره شده است؟

مدیران این مجموعه یک سری کارها را قبلا در حوزه‌های IT  بانکی و سایر موارد مثل دوربین‌های شهری و حوزه‌های مکانیزه انجام داده بودند. در همین راستا سال گذشته تصمیم می‌گیرند که در حوزه ICT هم وارد شوند و مجوز FCP و موافقت اولیه MVNO را دریافت می کنند. بنده هم از اوایل امسال در جریان کاری‌ شرکت قرار گرفتم و نهایتا قرار شد که در بحث FCP و MVNO در خدمتشان باشم تا بتوانم در کنارشان اقدامات موثری در این حوزه ها انجام دهیم. باید بگویم که اهداف خیلی کلانی دارند و در همین راستا برنامه‌ریزی‌های خیلی خوبی را هم انجام داده اند و از نظر بحث‌های مالی هم پیش بینی‌های خوبی شده است.
اولویت هایی که هم اکنون در ذهن بنده است این است که در حوزه ارتباطات خلاءهایی در کشور وجود دارد که باعث بروز وضعیت نامطلوبی در این بخش شده است و ما می توانیم در این بخش ها اقدامات موثری انجام دهیم. بنده معتقدم اگر اهدافی را که برنامه‌ریزی کرده‌ایم خوب پیش برود می‌توانیم یک رقابت جدی را در حوزه ارتباطات ثابت شکل دهیم. این حوزه منحصر به تلفن ثابت نیست و شامل دیتا و ویدئو هم می شود و می‌توان سرویس‌های خاصی که مردم بتوانند راحت تر به ارتباطات دسترسی داشته باشند را ارائه کرد. بنده معتقدم با یک برنامه دو - سه ساله می توانیم خیال مردم را از نظر دسترسی به ارتباطات ثابت راحت کنیم، منتها هدفمان این نیست که همه امکانات و سرویس ها را خودمان فراهم کرده و ارائه دهیم. هم اکنون با همه دارندگان امکانات در حال مذاکره هستیم تا خودمان دوباره کاری نکنیم و از بخش هایی که سایرین سرمایه گذاری کرده و ظرفیت فراهم کرده اند استفاده کنیم. در همین راستا با FCPها تعامل می‌کنیم، با کسانی که از قبل دیتاسنتر داشتند مذاکره می‌کنیم و با دارندگان محتوا هم تعامل می کنیم. برخلاف اینکه در برخی حوزه ها همه فکر می‌کنند همه کارها را باید خودشان انجام دهند ما نمی‌خواهیم جایی که یک شرکت سرمایه گذاری کرده، ما هم مجددا سرمایه گذاری کنیم. تقریبا با همه دارندگان امکانات این حوزه مذاکره کردیم. بعضی از این مذاکرات خیلی خوب به نتیجه رسیده است، البته بعضی ها هم احتیاط می‌کنند، اما ما به دنبال ایجاد یک شبکه رقابتی در بازار هستیم و از همه پتانسیل های موجود استفاده می کنیم، تا در نهایت با اجرای موفق این مسیر بتوانیم بگویم خصوصی سازی مخابرات تکمیل می شود. به عبارت دیگر می توان گفت در حوزه ارتباطات مجوزهای خوبی همچون FCP و MVNO صادر شده که با سرمایه گذاری مناسب در این بخش و داشتن نقشه ای رقابتی همه می توانیم کمک کنیم تا این حوزه رونق بگیرد و در نهایت بتوانیم به هدف اصلی دولت که بزرگتر شدن و درآمدزاتر شدن این بخش است برسیم.

برای رسیدن به نقطه هدفی که مطرح فرمودید چه اهداف کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدتی را مد نظر دارید؟

اهداف کوتاه مدت مواردی است که در تعهدات پروانه ای آمده است و ما در کوتاه مدت به دنبال همان اهداف مطرح شده در پروانه هستیم. یک سری اهداف میان مدت هم داریم و در همین راستا به دنبال این هستیم تا امکاناتی که از گذشته بوده یا نتوانستند پروانه بگیرند یا پروانه گرفتند و توان توسعه بیشتر از این را نداشتند را یکپارچه کنیم تا بتوانیم سرویس‌های خوبی ارائه دهیم یا اینکه مذاکره کنیم تا یک سری از مواردی که به دنبال واگذاری هستند را در اختیار بگیریم. اما هدف بلند مدت این است که واقعا یک شبکه سازی مدرن و به روزی را در کشور ایجاد کنیم و البته شبکه سازی مدرن و به روز جزو اهدافی است که وزیر محترم ارتباطات هم بر آن تاکید دارند و جزو اهداف خیلی خوبی است که این دولت به دنبال تحقق آن است.

در توضیحی در سایت شرکت فناپ تلکام است تاکید شده که این شرکت برای ارائه خدمات ارتباطی و ارزش افزوده روی شبکه موبایل و شبکه ثابت پهن باند ایجاد شده است، بفرمایید تاکنون چه میزان در رسیدن به اهدافتان در این بازه زمانی موفق بوده اید و فکر می‌کنید با توجه به اولویت ارائه سرویس های بروز ارتباطی در کوتاهترین زمان ممکن، در نهایت چقدر طول بکشد تا سرویس های شما ارائه شود؟

عملا در بحث  FCP و MVNO از زمان صدور مجوز تا کنون، هنوز سالگردش هم نرسیده است، اما با توجه به اهدافی که تعریف شده بود به نظر می‌رسد به اهداف رسیده‌ایم یعنی 100 درصد هم نباشد در حدود 95 درصد به اهدافمان رسیده ایم. واقعیت این است که ما به دنبال این هستیم که بتوانیم از پروژه‌های روز حوزه ارتباطات استفاده کنیم. به عنوان نمونه در حوزه تلفن ثابت روشی که ما قبلا در مخابرات کار می‌کردیم خیلی روش پرهزینه‌ای بود. مثلا یک کانال 40 در 160 سانتی متری حفاری می‌شد اما روشی که ما الان به دنبالش هستیم کانال 3 در 35 سانتی متری است؛ این روش قابل مقایسه نیست و هزینه‌اش هم به مراتب پایین تر است. بنده معتقدم در اهداف کوتاه مدتی که تعریف شده بود، خوب به نتیجه رسیده ایم. برای اهداف بلند مدت هم هنوز زود است قضاوت کنیم، ولی تا این لحظه به مانعی برنخوردیم که بگوییم شرایط خاصی پیش آمده است. این یک سال که خوب پیش رفتیم و باید برای اهداف بلند مدت هم بیشتر منتظر ماند تا خروجی کار مشخص شود.

در چشم انداز 5 ساله‌ای که مدنظر است در واقع قرار است به برترین ارائه دهنده خدمات ارتباطی به مشتریان شخصی و شرکتی تبدیل شوید، بفرمایید برای رسیدن به این هدف هم اکنون در چه مرحله ای قرار دارید؟

عرض کردم خیلی زود است و زمان کمی گذشته است. این یک برنامه 5 ساله است، ولی اقداماتی که طی این یک سال انجام داده‌ایم نسبت به برنامه جلوتر است. ما پیش بینی‌مان این است که برای دو سال اول در حجم زیاد مشتری نخواهیم داشت که بتوانیم این بحث را داشته باشیم و قصد هم نداریم که با تبلیغات شروع کنیم، می‌خواهیم سرویسی بدهیم که مشتری به سمت سرویس کشیده شود و از این مسیر بتوانیم به نتیجه برسیم.

اجازه بفرمایید به صورت خاص وارد بحث مجوزهای FCP شویم. با توجه به توضیحاتی که در این خصوص دادید و برنامه ای که برای استفاده از بسترهای موجود سایر شرکت ها دارید بفرمایید آیا از بستر شرکت مخابرات هم در توسعه این بخش استفاده خواهید کرد؟

بنده خودم را مخابراتی می دانم و به همین دلیل شرکت مخابرات اولین جایی بود که با آن مکاتبه کردم. از بعد اجرایی و فنی مشکلی نیست، ولی از بعد حقوقی با مشکلاتی مواجه شدیم. به نظر می‌رسد با سیاست‌هایی که هم اکنون مخابرات ایران مد نظر دارد به این سادگی نمی توان کار را شروع کرد؛ ولی قطع امید هم نکرده‌ایم.
از نظر اجرایی اگر شرکت مخابرات باشد بهترین خواهد بود منتها اگر نباشد هم در کار خللی ایجاد نخواهد شد. البته اگر مخابرات باشد باز در هزینه و قیمت تمام شده ما تاثیر خواهد داشت و قیمت تمام شده بالا خواهد بود، ولی اگر به روش جدید پیش برویم هزینه پایین می‌آید. می توان گفت که استفاده از امکانات مخابراتی فقط این حسن را دارد که شبکه‌ای ایجاد می‌شد و از نظر زمان بندی جلو می افتادیم و زمان ذخیره می‌شد. این بحث را زمانی که در مخابرات ایران بودم با ایرانسل هم داشتم که متاسفانه آن موقع از طرف همکاران مورد  موافقت قرار نگرفت. آن موضوع هم این بود که با ایرانسل به توافق رسیده بودیم که دکل‌های مشترک داشته باشیم و کارهای مشترک انجام دهیم. من به عنوان مدیرعامل مخابرات ایران با آقای دزفولی به نتیجه رسیده بودم. برای مخابرات ایران درآمد داشت و برای ایرانسل هم زمان ذخیره می‌شد. خیلی‌ها فکر می‌کردند اگر این کار را نکنیم ایرانسل بالا نمی‌آید، ولی الان یک تجربه خوب داریم و می‌توانیم بگوییم شرکتی که به دنبال توسعه است بالا می آید، چه ما همکاری کنیم و چه همکاری نکنیم. این حوزه هم همین طور است اگر آنهایی که دارندگان امکانات هستند با هم همکاری کنند زمان ذخیره می‌شود یعنی مشتری زودتر به امکانات خوب می‌رسد و اگر همکاری نکنند با تاخیر امکانات ارائه می شود. این تصور که دیگران نمی توانند ، دیگر تمام شده است یعنی بازار رقابتی در دنیا در حال شکل گیری است و ما هم دیر یا زود به آن می‌رسیم، پس بهتر است زودتر برسیم. به همین دلیل ما با همه دارندگان امکانات مذاکره می‌کنیم وعرض کردم اولین جایی هم که مکاتبه کردیم مخابرات ایران بود.

در خصوص مذاکرات و همکاری هایتان با سایر اپراتورهای تلفن همراه در حوزه های کاری از جمله MVNO توضیح بفرمایید.

اینجا دو بحث است یکی زمانی که ما به عنوان MVNO می‌خواهیم با آنها بحث کنیم که مقررات خاص خودش را دارد که با هرکدام از این اپراتورها به توافق برسیم طبیعی است که دوطرفه خواهد بود؛ یک منافعی برای آنها خواهد داشت و یک منافعی هم برای ما. علاوه بر این در همکاری با اپراتورها می توان در حوزه اشتراک گذاری امکانات وارد شد. به عنوان مثال عرض می‌کنم ما اگر یک جاهایی فیبر یا کانالی را داریم می‌توانیم در اختیار آنها قرار دهیم و جاهایی هم که آنها امکاناتی دارند می ‌توانیم ما از آنها استفاده کنیم. می توان از دکل‌ها هم به صورت اشتراکی استفاده کرد. منتها من تصورم این است که در این حوزه ایرانسل منعطف تر است و در مذاکرات با سایرین، بیشتر به مباحث تجاری  فکر می‌کنند تا دیگر حواشی.

طی این مدت با همراه اول و رایتل هم مذاکره کرده‌اید؟

همکاران در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستند.  عرض کردم با آنهایی که منعطف ترند، چون خودشان دنبال بحث‌های اقتصادی هستند، راحت‌تر می‌شود مذاکره کرد، ما هم ترجیح می دهیم با آنان مذاکراتمان را ادامه دهیم . البته با سایرین هم در حال مذاکره هستیم.

در حوزه IPTV چه اقداماتی انجام داده اید؟

در مجموعه خودمان «باران تلکام» را داریم که در این حوزه خیلی فعال است. هم «باران تلکام» را در مجموعه داریم که در واقع نگوییم IPTV، در حوزه ارتباطات تعاملی ویدئویی فعال است. در حوزه CDN هم «ابر آروان» را داریم و نسبت به سایر دارندگان مجوز در این دو حوزه هم در شهرهایی که هدف قرار داده‌ایم حضور پیدا کردیم و از برنامه عقب نیستیم. در دو - سه تا شهر حضور یافتیم و تجهیزات را نصب کردیم. در استان هایی که امکانات IXP زیرساخت وجود دارد زودتر وارد می شویم. اگرچه خودمان هم به فکر ایجاد IXP توامان هستیم. فکر کنم در این حوزه عقب نمی‌مانیم شاید هم زودتر از دیگران بتوانیم یک سری کارها را پیش ببریم.

در بحث پرداخت خدمات همراه چه سرویس هایی را ارائه خواهید داد؟

یک حسن مجموعه ما نسبت به دیگر FCPها یا MVNOها این است که در حوزه بانکی نقش آفرین هستیم؛ این مجموعه تمام کارهای بانکی شامل PSP و ارتباطات پرداخت‌ها را دارد و بستر شبکه پرداخت‌ها را تهیه کرده است و به دیگران هم سرویس می‌دهد. بنابراین در این حوزه طبیعتا به محض اینکه شبکه‌مان کامل شود ارتباطات خیلی خوبی ارائه خواهد شد و این خدمات برای ارائه سرویس‌های آتی خیلی کمک خواهد کرد.

برنامه ای برای همکاری با سایر بانک‌ها غیر از بانک پاسارگاد که تعاملات گسترده ای با آن ها دارید، مد نظر است؟

در دستور کار کل مجموعه فناپ، تعامل با بانک ها مورد نظر است. الان به چندین بانک هم سرویس ارائه می‌دهند که مورد نظر است تا صحبتی با تمام مجموعه‌هایی که در این حوزه‌ها کار می‌کنند داشته باشیم تا در حوزه بانکداری متمرکز الکترونیکی (Core Banking) وسرویس‌های POS ارائه خدمت شود.

در خصوص جذب سرمایه گذار مخصوصا سرمایه گذار خارجی چه برنامه هایی مد نظر دارید؟

اصلا مبنای کار ما مشارکت با سرمایه گذار خارجی و اپراتور خارجی است. خوشبختانه مذاکراتی که تا به حال داشتیم در مرحله‌ای مناسب است و در حال رسیدن به نتیجه مطلوب است.

در صورت تمایل بفرمایید که با کدام سرمایه گذارها و اپراتورهای خارجی وارد مذاکرات نهایی شده اید؟

مذاکرات ما با سه مجموعه خارجی که از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی هستند به نتایج خوبی رسیده است و آن ها علاقه مند هستند تا در این حوزه در ایران هم سرمایه گذاری کنند. ما الان به جایی رسیده‌ایم که اگر تمام کارهایمان خوب پیش رود در حد یک میلیارد دلار برای دو سال اول امکان سرمایه گذاری ایجاد شده است که می‌تواند در حد 20 درصدش داخلی و 80 درصدش هم خارجی باشد و با این عدد هم نمی‌شود کارهای کوچک کرد باید یک سری کارهای بزرگی را در برنامه داشت که شبکه سازی یکی از آنهاست.

در کل فضای مخابراتی و ارتباطی کشور را چطور ارزیابی می‌کنید و اصلا این فضا را رقابتی می‌دانید یا انحصاری و اکنون که مجوزهای مختلفی در حوزه ارتباطات برای بخش خصوصی صادر شده است بفرمایید چه تغییراتی در فضای بازار ایجاد خواهد شد؟

من به جرات می‌گویم که یکی از موفقیت‌هایی که در دولت آقای روحانی می توان به آن اشاره کرد، ذهنیت رقابتی کردن بازار ارتباطات است و انصافا هم خیلی خوب عمل کرده اند. تیم وزارت ارتباطات خیلی زحمت کشیدند و البته ترکیب تیم تنظیم مقررات هم خیلی خوب است؛ یعنی افرادی آنجا هستند که به این دیدگاه خیلی علاقه مندند که حوزه ارتباطات رقابتی شود و این خیلی تاثیر گذار است. من معتقدم اگر این سیاست حداقل سه سال دیگر هم در همه حوزه‌های ارتباطات ادامه پیدا کند، هم بازار رقابتی خواهد شد و هم درآمد دولت در حوزه ارتباطات بالا خواهد رفت و هم سرویس‌های ارائه شده به مشتریان ارزان‌تر خواهد شد. من خیلی به مجوزهایی که صادر شده امیدوارم، هرچند که تعداد مجوزها زیاد است، ولی در بازار رقابتی این‌ها با هم ادغام می ‌شوند و زمزمه اش هم از حالا شنیده می شود، حتی اگر سازمان تنظیم مقررات شرایطی را تعیین کند که این‌ها با هم یکپارچه شوند و توانشان را روی هم بگذارند و بتوانند امتیازاتی دریافت کنند، بسیار مطلوب است. من معتقدم که بازار به شدت به سمت رقابتی شدن پیش می‌رود حتی در موبایل هم از این بهتر خواهد شد.

پس در واقع بحث حاکمیت را خیلی تاثیرگذار می دانید؟

همیشه حاکمیت نقش دارد و تصمیم گیری و تصمیم سازی در حاکمیت اتفاق می‌افتد. سیاست گذاری که اتفاق می‌افتد باعث جذب سرمایه یا دفع سرمایه می‌شود که من معتقدم در این حوزه خیلی خوب عمل شده است.

چه پیشنهادی برای دست اندرکاران و متولیان حوزه ارتباطی کشور دارید؟

فقط در حوزه ارتباطی نمی‌شود این را خلاصه کرد. در سایر بخش های دیگر هم قوانین و مقررات دست و پاگیر زیاد است. هر چقدر بیشتر بتوانند این قوانین و مقررات را شفاف تر کنند این شفافیت باعث می‌شود که رشد و توسعه‌ بیشتر شود. حوزه یک معضل اصلی دارد، متاسفانه در همه حوزه‌های ایران در بخش اقتصادی این را داریم که ما نتوانستیم بحث تعاون و مشارکت را در ایران خوب جا بیاندازیم. در قانون اصل 44  ماده 10 این قانون را داریم . در این بند آمده است که «کلیه شرکتها و اتحادیه‌های تعاونی مجازند در بدو تأسیس یا هنگام افزایش سـرمایه تا سقف 49 درصد سهـام خود را با امکان اعمال رأی حداکثر تا 35 درصد کل آراء و تصدی کرسی های هیأت مدیره به همین نسبت به شرط عدم نقض حاکمیت اعضاء و رعایت سقف معین برای سهم و رأی هر سهامدار غیرعضو که در اساسنامه معین خواهد شد به اشخاص حقیـقی یا حقوقی غیرعضو واگذار نمایند...». حیف است واقعا از این ظرفیت استفاده نشود؛ چرا که نجات دهنده تعاونی‌ها بوده است، اما هنوز در ایران بحث مشارکت و تعاون خوب پیش نمی‌رود. علتش هم این است که عدم شفافیت خیلی زیاد است. اگر ما بتوانیم این بحث را تا حدودی شفاف کنیم بسیار موثر خواهد بود. البته این سال‌ها در وزارت ارتباطات روی این موضوع خیلی تلاش شده است. دلیلش هم این است که برخی مدیران ارشد این دوره وزارت ارتباطات در بحث‌های قانون گذاری صاحب تجربه هستند و کمک زیادی در این حوزه کرده اند، ولی هنوز هم جای کار دارد. خیلی از این موارد است که پیش می آید و پیشنهاد داده می‌شود. اکثرا هم دوستانی هستند که راحت تر می‌شود با آنها صحبت کرد، چون همه از داخل مجموعه و آشنا با مباحث حوزه ارتباطات هستند. من معتقدم که در این حوزه استارت خوبی زده شد، البته استارت اول از برنامه سوم شروع شد و در برنامه چهارم یک مقدار کند شد و در برنامه پنجم و این اواخر یک شتاب داده شد و امیدواریم کارها در برنامه ششم، هم از نظر اقتصادی، هم از نظر حقوقی و هم مقرراتی خیلی شفاف شود. شفافیت حرف اول را در این مباحث می‌زند که بشود پیش رفت، ولی یک نقص اساسی در این موضوع است آن هم اینکه بخشی از درآمد حوزه باید برای توسعه حوزه برگردد نه توسعه از طریق سیستم دولتی. باید به دارندگان مجوزها یک سری امکانات داده شود تا با سرعت بیشتری توسعه یابند. می توان گفت که به آن میزانی که در قانون برنامه پیش بینی می‌شود به خاطر مشکلات اقتصادی در کشور در حوزه وارد نمی شوند تا از نظر اقتصادی کمک شود اما به تدریج که پیش برود فکر می‌کنم این موضوع هم یک مقدار پررنگ می شود و حوزه هم به جهتی که اهداف برنامه است می‌رسد.

در پایان اگر نکته خاصی باقی مانده است بفرمایید.

در آخر می خواهم اشاره‌ای هم به بحث شبکه ملی اطلاعات کنم. یکی از مواردی که می تواند حوزه ارتباطات را رشد دهد  تقویت همین شبکه است و همه بازیگران این حوزه باید در تقویت این شبکه بکوشند، علتش هم این است که در این شبکه باید همگان به تمام اطلاعات داخلی دسترسی آسان داشته باشند؛ چه سیستم‌ دولتی باشد، چه بخش خصوصی باشد و چه ارائه دهندگان خدمات به عموم مردم. سیاست گذاری خوبی شده است و وزارت ارتباطات هم خوب پیگیری می‌کند، منتها همه باید به کمک این موضوع بیایند. مثال عرض می‌کنم تمام سازمان‌ها و نهادهای دولتی یا حتی کسانی که می‌خواهند کالا و خدمات خصوصی خودشان را بفروشند باید بدانند که ارائه خدمت در دل این شبکه هم امن‌تر خواهد بود، هم راحت‌تر و هم استفاده کننده‌ها راحت‌تر، ارزان‌تر و سهل‌تر از آنچه که پیش بینی می‌شود می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. این جزو مواردی است که من معتقدم باید به آن تاکید شود.

1395/10/28 4
90278 ایسنا- تسنیم- سیتنا- باشگاه خبرنگاران- فاوا نیوز- وایمکس نیوز- فناوران اطلاعات- عصر اقتصاد-رسالت-ایران معاون وزیر ارتباطات به ایسنا خبر داد لزوم افزایش ۶۰۰ درصدی ترانزیت بین‌المللی

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ماده ۸۳ برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات را مکلف به افزایش ۶۰ برابری ترانزیت انتقال باند بین‌الملل کرده است.

محمدجواد آذری جهرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: بدین ترتیب سهم بازار منطقه‌ای ایران از ۵۰۰ گیگ فعلی به ۳۰ ترابیت خواهد رسید.

معاون وزیر ارتباطات در توضیح بیشتر مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: برای رسیدن به این هدف دو ابزار لازم بود که اکنون براساس مصوبه مجلس قانون این اجازه را به ما داده است که در گام اول در بحث سرمایه‌گذاری از مشارکت بخش خصوصی برای امور بین‌الملل برخوردار شویم، چرا که در گذشته چنین مجوزی نداشتیم.

وی افزود: موضوع دیگر آنکه به موجب این مصوبه ما مجاز به چابک‌سازی ساختار خود شدیم که البته این اتفاق پیش از این نیز در بسیاری کشورها تجربه شده است. به عنوان مثال اکنون ترک تلکام هم برای پیگیری امور بین‌الملل شرکت ترک تلکام اینترشنال را دارد یا ترک سل، سوپرآنلاین را راه‌اندازی کرده و تلکام ایتالیا شرکت اسپارکل را ایجاد کرده است.

جهرمی ادامه داد: با توجه به این‌که امور بین‌الملل اساسا با موضوعات داخلی تفاوت ماهیتی دارند چنین اقدامی رایج بوده و سال‌هاست شرکت‌های فعال در این حوزه ساختار داخلی و بین‌الملل خود را تفکیک می‌کنند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه از تغییر ساختار شرکت زیرساخت یاد کرد و افزود: طبق مجوز مجلس شورای اسلامی، شرکت زیرساخت به یک هلدینگ تبدیل می‌شود و یک شرکت با ماموریت شبکه ملی اطلاعات و امور داخلی براساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی فعالیت می‌کند.

او ادامه داد: شرکت دیگری نیز براساس ترانزیت بین‌الملل و با ظرفیت چابک‌تر به فعالیت خواهد پرداخت. شرکت سوم نیز به خدمات فنی – مهندسی اختصاص خواهد یافت تا این بخش هم با تفکیک مغفول واقع نشود.

وی در پایان مصوبه صادر شده و این تغییرات را اقدامی مبارک برشمرد.

1395/10/28 3
90268 مهر-فارس-سیتنا- مردم سالاری واعظی خبر داد: اجرای طرح ریجیستری به تیر۹۶ موکول شد/ افزایش تدریجی سرعت اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که آرام آرام در حال افزایش سرعت اینترنت هستیم در مورد طرح رجیستری گفت: تمام نرم‌افزارهای مورد نیاز در این خصوص تهیه شده اما موقعی این کار انجام می‌شود که موجب نارضایتی مردم و اجرای ناقص و شکست طرح نشود.


به گزارش خبرنگار بازرگانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، محمود واعظی در صبحانه کاری خود در اتاق بازرگانی ایران و در پاسخ به پرسشهای فعالین بخش خصوصی اظهار کرد: از شما می‌خواهم که بال و پر جوانان و فارغ‌التحصیلان بخش ICT در در کشور ببینید زیرا در حال حاضر تعداد زیادی از این فارغ‌ا لتحصیلان از کشور خارج می‌شود و توجه کنید که این امر به نفع خود شما هست و کسب و کارتان را رونق می‌‌دهد.

وی با بیان اینکه خلاء قانون و مقررات و گسترش فعالیتها‌های بخش فضای مجازی وجود دارد گفت: برخی می‌خواهند آنچه در فضای موجود است به فضای مجازی نیز بیاورند که این امر مشکلاتی نیز به همراه خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کمیته‌ای در این خصوص باید با کمک هم تشکیل شود تا مواردی که نیاز به قانون داشته مورد توجه و بازنگری قرار گیرد.

واعظی با اشاره به اینکه در ابتدای امر برای ما سخت بود که نگاه کسب و کاری در فضای مجازی حاکم کنیم گفت: در آن مقطع به ما می‌گفتند که شما به دنبال آن هستید که وزارتخانه خود را بزرگ و مهم جلوه دهید اما اکنون همه به فضای ICT توجه دارند.

وی در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به گلایه‌های موجود از ارتباط کم وزارت ارتباطات با فعالین بخش خصوصی گفت: بارها از مسئولین اتاق بازرگانی دعوت شده است که در جلسات ما حضور یابند اما در این جلسات حضور نیافتند و یا به سرعت آن را ترک کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: دولت عنایت ویژه‌ای به بخش خصوصی در این ارتباط دارد و باید اذعان داشت که در این خصوص شعار نمی‌دهند و شرایط لازم برای حضور بخش خصوصی در این بخش فراهم است.

* رونمایی از فاز اول دولت الکترونیک در دهه فجر

واعظی در خصوص ایجاد شبکه ملی اطلاعات گفت: با همه امکانات موجود بستر لازم برای رونق کسب و کار فراهم شده است و فاز اول دولت الکترونیک در دهه فجر رونمایی می‌شود. امیدواریم شرکتهای خصوصی بتوانند هر کدام بخشی از این امر را در ا ختیار گیرند.

وی با اشاره به سالگرد برجام گفت: صدا و سیما می‌گوید برجام آمد و فرقی ایجاد نکرد و حتی وضعیت بدتر شده است اما در حوزه ICT به ما فشار می‌آورند و حتی مجلس گذشته به ما کارت زرد داد. انتظار داریم که شما فعالین بخش خصوصی به میدان بیایید و بگویید که ما داریم شغل ایجاد می‌:نیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در حوزه برجام از اتاق بازرگانی انتظار داریم که همانطور که قبل از برجام به میدان آمدند تا توفیقات لازم انجام شد اکنون کمک کنند دولت مخدوش نشود.

* ناراضیان از خرید هواپیما نوبرند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص خرید هواپیما گفت: موضوع هواپیما برای خود نوبر است و من حرف ناراضی‌ها را نمی‌فهمم. ما در حالی که قبلا با آزار و اذیت‌ها یک میلیون بشکه نفت می‌فروختیم امروز به دو میلیون و 950 هزار بشکه رسیده است.

وی افزود: اکنون تعداد زیادی از کارگزاری‌های بانکها با ما ارتباط دارند و با فعالین اقتصادی کشور کار می‌کنند.

* اتاق بازرگانی از برجام حمایت کند

واعظی در ادامه صحبت‌های خود درباره برجام گفت: وقتی رهبری می‌گویند اگر من درباره برجام صحبت می‌کنم موضوع درباره بدعهدی آمریکاست و تیم مذاکره‌کننده در این خصوص زحمت زیادی کشیده است. اما برخی با سوءاستفاده از بدعهدی آمریکا دارند به دولت هجمه وارد می‌کنند.

وی گفت: وقتی که ما از موضوع برجام دفاع می‌کنیم می‌گویند دولت از کار خود حمایت می‌کند اما وقتی شما بگویید اثرگذاری بیشتری خوهد داشت.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت سرمایه‌گذاری در حوزه ICT گفت: دولت وظیفه دارد تا شرایط و بستر لازم برای امنیت سرمایه‌گذاری در حوزه ICT را فراهم کند اما این شما فعالین بخش خصوصی هستید که باید شرایط لازم برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را فراهم کنیم.

وی همچنین درباره امضای دیجیتال گفت: برای تحقق امضای دیجیتال اکنون چندگانگی‌هایی وجود دارد.

* در حوزه بانکداری الکترونیک نه تنها پیشگام نیستیم بلکه درجا زده‌ایم

وی افزود: می‌گویند که بانکداری الکترونیکی پیشگام هستیم اما درجا زده‌ایم در این خصوص احتیاط بیش از حد به خرج می‌دهند.

* اختلالات همراه اول به خاطر تغییر نسل 3 به 4 است

واعظی همچنین در خصوص وضعیت شرکتهای خصولتی گفت: در حوزه ICT موضوعی به نام شرکتهای خصولتی نداریم هرچند در بخش CT شرکتهایی خصولتی وجود دارد و ما آنها را برنمی‌تابیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعا در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات اختلال در شبکه تلفن همراه گفت: اپرتورها در حال تغییر وضعیت از نسل 3 به نسل 4 هستند و اختلالات موجود ناشی از این امر است هرچند این اختلالات بیشتر در شبکه همراه اول رخ می‌دهد.

* آرام آرام در حال افزایش سرعت اینترنت هستیم

وی همچنین درباره سرعت پایین اینترنت در کشور گفت: در کشور به ما از دو طرف فشار می‌آورند برخی می‌گویند چرا سرعت اینترنت پایین است و از افغانستان نیز عقب‌ترین هستیم و برخی می‌گویند چقدر اینترنت را باز گذاشته‌اید اما باید اذعان داشت که ما آرام آرام در حال پیشروی هستیم.

* شرط واعظی برای اجرای طرح ریجیستری

واعظی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه حوزه ICT حوزه درآمدزایی در کشور به حساب می‌آید درباره وضعیت اجرای ریجیستری گوشی‌های تلفن همراه در کشور گفت: ریجیستری کار فنی است و باید با حوصله انجام شود. تمام نرم‌افزارهای مورد نیاز در این خصوص تهیه شده اما موقعی این کار انجام می‌شود که موجب نارضایتی مردم و اجرای ناقص و شکست طرح نشود.

وی اضافه کرد: در صورتی که اجرای ریجیستری با تاخیر همراه باشد بهتر از آن است که طرح شکست بخورد و یا نارضایتی مردم را فراهم آورد. بنابراین باید به منتقدان گفت که فعلا عجله نکنند.

* اجرای طرح ریجیستری از تیرماه سال آینده اجرا می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: اگر طرح پایلوت ریجیستری با موفقیت انجام شود از تیرماه سال آینده طرح ریجیستری در کشور به اجرا درمی‌آید.

* لزوم ایجاد پنجره واحد برای کسب و کارهای اینترنتی

واعظی در پایان صحبت‌های خود در خصوص مجوزدهی به فعالین اقتصادی در فضای مجازی گفت: بخشی از فعالین این بخش حتی نمی‌دانند باید از کجا مجوز بگیرند بنابر این باید پنجره‌ای واحد برای مجوزدهی‌ها درباره کسب و کارهای اینترنتی ایجاد شود.

 

1395/10/27 8
90267 ایسنا-تسنیم مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح کرد: تاثیر یارانه‌ها در ارتباطات موبایلی و اینترنتی مردم

معاون وزیر ارتباطات از تاثیرگذاری دریافت یارانه‌ها در حجم ارتباطات موبایلی و اینترنتی شهروندان خبر داد.


به گزارش ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی صبح امروز در صبحانه کاری اتاق بازرگانی حضور یافته و در گفت‌وگو با نمایندگان بخش خصوصی، اظهار کرد: امروز در کشور با یک چالش مواجهیم که برگرفته از خواسته عمومی است.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: اکنون خواسته مردم کاهش تعرفه‌های ارتباطی است و به همین دلیل در زمان پرداخت یارانه‌ها دیده شده که رشد استفاده از شبکه‌های موبایلی قابل توجه می‌شود و این نشان از آن است که مردم علاقه‌مند به استفاده از ارتباطات هستند اما گاهی توان مالی آنها اجازه نمی‌دهد.

وی همچنین اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته چندین مرتبه در دیتا و صوت کاهش تعرفه رخ داده، اما این تغییر تعرفه‌ها نیز شرایط را به گونه‌ای پیش می‌برد که شرکت‌های نوپا در رقابت دچار مشکلات بیشتر شده و به گلایه می‌پردازند. برهمین اساس اکنون ما با این چالش مواجهیم که تعرفه‌ها به گونه‌ای طراحی شود که در عین رضایت مردم، شرکت‌های نوپا نیز متضرر نشوند.

جهرمی افزود: البته برای این‌که چنین اتفاقی رخ دهد شرکت‌ها و بنگاه‌های کوچک با یکدیگر متحد شده تا بتوانند زمان سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند، برهمین اساس ما نیز در وزارت ارتباطات مشوق‌های متعددی را در نظر گرفته‌ایم تا این اتفاق رخ دهد.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه به نقش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در این زمینه اشاره کرده و افزود: به نظر می‌رسد در این زمینه این سازمان نتوانسته به خوبی نقش خود را ایفا کند اما به هر صورت با این شیوه در آینده شرکت‌های کوچک دچار مشکلات بیشتری خواهند شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز به انتقاد برخی رسانه‌ها در خصوص انتشار اخباری که طی روزهای گذشته در ارتباط با افزایش ظرفیت ترانزیت پهنای باند مطرح شده بود پرداخت و گفت: در کشور ترافیک و قیمت پهنای باند عامل مهمی در توسعه به‌شمار می‌روند و سیاست وزارت ارتباطات برآن است که نظام تعرفه‌گذاری به سمتی پیش برود که استفاده از پهنای باند به سمت پهنای باند داخل هدایت شود.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: در این حوزه طی روزهای گذشته مجلس مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که در انتشار اخبار آن برخی رسانه‌ها مطالبی را منتشر کردند که خلاف واقع بوده است. در این زمینه باید توجه داشت که ترانزیت به معنی عبور ترافیک از کشور است که براساس مجوز مجلس ۳۰ ترابیت از ظرفیت ترافیک منطقه می‌تواند از ایران عبور کند که این هدف‌گذاری هدفی بزرگ است و نیاز به تغییر ساختار شرکت زیرساخت و سرمایه‌گذاری دولت دارد.

جهرمی همچنین یادآور شد: طبق مصوبه مجلس دولت مجاز شده است که برخلاف گذشته در این حوزه از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز بهره بگیرد که این سرمایه‌گذاری اگرچه ممکن است زودبازده نباشد، اما قطعا پرمنفعت خواهد بود.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در بخش پایانی صحبت‌های خود نیز به نرم‌افزارهای مختلفی که این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرند اشاره کرد و گفت: در این حوزه اتفاقاتی رخ داده و بیشتر کشور با برخی حواشی در خصوص شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مواجه شده است اما حاشیه‌های ایجاد شده چنان زیاد بوده که از اتفاقات اصلی صرفه‌نظر شده است.

وی ادامه داد: اکنون اگر برخی نرم‌افزارهای حمل‌ونقل شهری روی کار نیامده و اعتراض آژانس‌داران به همراه نداشتند به این نکته توجه نمی‌شد که به واسطه این نرم‌افزارها و فعالیت آنها چه میزان اشتغال ایجاد شده است.

 

1395/10/27 9
90257 ایسنا-تسنیم- فاوا نیوز وزیر ارتباطات: بیش از ١٠٠ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بیش از ١٠٠ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده ایم.


به گزارش ایسنا محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در صبحانه کاری اتاق ایران با بیان اینکه بیش از ١٠٠ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده ایم اظهار کرد: بیش از ١١٠ هزار اپلیکیشن بومی توسط بخش خصوصی و دولتی ایجاد شده است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید تعامل داخلی بخش خصوصی پر رنگ تر شود خاطر نشان کرد: به دنبال ایجاد زیرساختهایی هستیم که بازدهی آنها ٢٠ تا ٢٥ سال طول می کشد.

 

1395/10/27 19
90247 ایسنا- فردا نیوز- دنیای اقتصاد معاون تجاری شرکت مخابرات: بازار ADSL کشش قیمت بالاتر را ندارد

معاون تجاری شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه مخابرات درخواستی برای افزایش تعرفه اینترنت ثابت نداشته است، اظهار کرد: بازار ADSL کشش قیمت بالاتر از این را ندارد.


سمیع‌الله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی درباره‌ وضعیت مشترکان اینترنت مخابرات، گفت: به نظر می‌رسد امروز قشر جوان ما که بخش قابل توجهی از کاربران اینترنت را تشکیل می‌دهد کمی کم حوصله شده و به دنبال سرعت بالاتر اینترنت است.

وی ادامه داد: برهمین اساس شرکت مخابرات ایران طی ماه‌های گذشته با خرید تجهیزات مختلف تلاش کرده شرایط را برای افزایش سرعت فراهم کند. از سوی دیگر به دنبال ایجاد سامانه‌های جانبی در مخابرات هستیم تا بتوانیم کیفیت و سرعت بهتری را برای مشترکان اینترنت فراهم کنیم.

صادقی در عین حال از همکاری‌های مخابرات با تولیدکنندگان محتوا یاد کرد و افزود: در زمینه‌ی شبکه‌های جدید مناقصاتی برگزار شده و با ارائه این شبکه‌ها امیدواریم سرویس بهتری ارائه شده و محیط برای ارائه‌کنندگان خدمات محتوایی بیش از پیش فراهم شود. به همین منظور نیز شرکت مخابرات برای ارائه‌کنندگان خدمات محتوا امکان واگذاری فضا، پاور، لینک و ... را در نظر گرفته چرا که در نهایت ارائه این خدمات می‌تواند کمک بسزایی به تولید محتوای بومی جهت استفاده در شبکه ملی اطلاعات باشد.

معاون تجاری مخابرات ایران در خصوص تاثیر گسترش ضریب نفوذ اینترنت موبایل بر اینترنت ثابت نیز اظهار کرد: در این حوزه هم بحث سرعت و محتوا مطرح است. اکنون استفاده از دیتای همراه کمی پیشی گرفته اما اگر بتوانیم سرعت مناسب و بالاتر از موبایل را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم و تعرفه ما نیز شرایط مناسب داشته باشد، امکان رقابت جدی‌تر با اینترنت موبایل وجود دارد.

صادقی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این‌که با توجه به گلایه‌های مخابرات از پایین بودن درآمد این شرکت آیا در خصوص افزایش تعرفه دیتا درخواستی به رگولاتور داده نشده، تصریح کرد: قیمت‌گذاری دراین حوزه برعهده کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است و ما تاکنون درخواستی برای افزایش تعرفه دیتا نداشته‌ایم، چرا که بازار کشش قیمتی بالاتر از این را ندارد.

وی همچنین یادآور شد: برای دسترسی به حجم بالا نیز اینترنت موبایل چندان مقرون به صرفه نبوده و در صورتی که مشترکان نیاز به حجم بالای دیتا داشته باشند معمولا به سراغ اینترنت ثابت می‌آیند.

 

1395/10/27 17
90243 اخبار رسمی تقدیر معاون رئیس جمهوری از مدیرعامل مخابرات

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، از همکاری ومساعدت سراییان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و مدیران و همکاران ایشان و نقش موثری که در برگزاری موفق طرح ملی سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵، داشتند؛ تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مخابرات ایران ،معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، از همکاری ومساعدت سراییان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و مدیران و همکاران ایشان و نقش موثری که در برگزاری موفق طرح ملی سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵، داشتند؛ تقدیر و تشکر کرد.

 محمدباقر نوبخت ، نقش شرکت مخابرات ایران را در برگزاری این طرح بزرگ ملی و توسعه آفرین ، بسیار موثر دانست .

گفتنی است که طرح ملی سرشماری نفوس ومسکن در مهرماه امسال آغاز شد و برای نخستین بار با همکاری شرکت مخابرات ایران ثبت نام اینترنتی این طرح ملی در کشور انجام شد. در این طرح شرکت مخابرات ایران با تقویت سیستم اینترنت کشور، بهینه سازی درون شبکه ارتباطی و اتصال سیستم های ارتباطی، در استفاده آسان و سریع مردم از اینترنت برای ثبت نام نفوس ومسکن نقش موثری داشت. براساس اعلام مرکز آمار ایران، ثبت نام اینترنتی در سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵، از مرز ۲۸ میلیون نفر گذشت.

1395/10/26 26
90240 مهر- آی تی آنالیز-خراسان-جهان صنعت- همشهری- کیهان- هفت صبح- فناوران اطلاعات- تعادل مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛ مقررات جدید برای طرحهای تشویقی موبایل/مکالمات نامحدود باز می گردد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای ارائه طرح های تعرفه ای تشویقی که از سوی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات به کاربران پیشنهاد می شود، مقررات گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته اپراتورهای موبایل با ارائه طرح های تشویقی از جمله مکالمات نامحدود موبایل، سعی در افزایش سهم خود از بازار و جذب مخاطبان کردند که این نوع طرحهای تشویقی به دلیل افت کیفیت خدمت رسانی، عدم حفظ تعادل بازار و ضدرقابتی شدن قیمتها، با واکنش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مواجه شد و این سازمان دستور توقف این مدل طرح ها را اعلام کرد.

هم اکنون کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۲۴۹ خود، مقررات جدیدی برای طرح های تشویقی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات، تصویب کرد که برمبنای آن، مقررات جدیدی برای ارائه این طرحهای تشویقی وضع شده است تا اپراتورهای موبایل و ارتباطات ثابت (اینترنت و تلفن) بتوانند باردیگر طرح های تشویقی خود را ارائه کنند.

اپراتورها ۸ بار در سال طرح تشویقی می دهند

در این مصوبه، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به هر اپراتور اجازه می دهد که حداکثر ۸ بار در سال طرح های تشویقی را برای خدمات مورد نظر خود، به تفکیک در حوزه ثابت و موبایل ارائه کند.

مدت استفاده از طرح تشویقی یعنی مدت زمانی که مشترک از این طرح استفاده می کند حداکثر به مدت ۶ ماه درنظر گرفته شده است. همچنین مجموع مدت کل زمان ارائه طرح های تشویقی در سال، اعم از طرح تشویقی و یا تمدیدیه طرح تشویقی، نباید بیش از ۸ ماه از سال باشد.

تمدید طرح تشویقی بعد از پایان مدت آن، به عنوان یک طرح تشویقی جدید محسوب شده و در فهرست تعداد هشتگانه امکان ارائه طرح تشویقی اپراتور لحاظ خواهد شد، مگر آنکه تمدید طرح تشویقی، برای تکمیل مدت زمان ۳ ماهه طرح تشویقی اولیه بوده باشد.

طرح های تشویقی نباید با افت کیفیت همراه باشد

ارائه طرح های تشویقی منوط به حفظ کیفیت خدمات باید باشد و در صورتیکه طرح تشویقی منجر به افت کیفیت شود، اپراتور باید بر اساس شرایط اعلام شده توسط رگولاتوری، نسبت به توقف طرح اقدام و در این خصوص اطلاع رسانی لازم را برای مشترکین خود داشته باشد.

درهمین حال در صورتی که رگولاتوری به دلایلی از قبیل حفظ تعادل در بازار، تداوم رقابت سالم و ارائه خدمات و رشد کیفی آنها با ارائه طرح های تشویقی، ادامه آن و یا توقف طرح پیش از موعد اتمام ارائه طرح، موافقت نکند، موضوع را به اپراتور اعلام خواهد کرد و در این صورت اپراتور مجاز به اجرا و یا ادامه یا توقف طرح نخواهد بود.

مشخصات طرح های تشویقی باید شفاف باشد

در این مصوبه ساعات کم مصرف، ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح برای صوت و ۲ صبح تا ۸ صبح برای دیتا اعلام شده است. براین اساس در صورتیکه اپراتور در طرح تشویقی مایل است خدمات را هم در ساعات کم مصرف و هم در ساعات عادی ارائه دهد، باید خدمات قابل ارائه در ساعات عادی و ساعات کم مصرف را به صورت تفکیک شده اعلام کند.

همچنین اپراتورها باید در بخش عمومی پورتال خود، کلیه تعرفه های عادی را اعلام کنند و بخش مشخصی را نیز به اعلام طرح های تشویقی تخصیص دهد و علاوه بر بروز رسانی آن، مشخصات شفاف طرح های تشویقی به همراه تاریخ شروع و پایان طرح و نحوه شارژینگ آنها را اعلام کند.

در کلیه تبلیغات مربوط به طرح های تشویقی نیز باید مشخصات اصلی طرح و تاریخ شروع و پایان آن منتشر شود.

تعیین نرخ طرح های تشویقی بر مبنای سهم اپراتورها از بازار

در صورت وجود کف تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای یک سرویس، تعرفه خدمات می تواند در قالب طرحهای تشویقی پایین تر از کف تعرفه مصوب باشد. در صورت عدم وجود کف تعرفه مصوب برای خدمات، یک چهاردهم سقف تعرفه، به عنوان ملاک سنجش خواهد بود.

تعرفه طرحهای تشویقی اپراتوری با سهم بازار بیش از ۱۰ درصد، حداکثر می تواند ۲۰ درصد از کف تعرفه پایین تر باشد و تعرفه طرحهای تشویقی اپراتورهایی با سهم بازار کمتر از ۱۰ درصد، حداکثر می تواند ۴۰ درصد از کف تعرفه پایین تر باشد.

در همین حال هر طرح تشویقی می تواند حداکثر شامل ۵ بسته خدمتی حاوی یک خدمت و یا ترکیبی از چند خدمت با مهلت مقرر و با تعیین مبلغ برای کل بسته باشد.

توقف طرح تشویقی از سوی اپراتور یک هفته قبل اطلاع رسانی شود

طبق مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتور ارائه دهنده سرویس باید حداقل ۲ هفته قبل از اجرای طرح تشویقی، نسبت به اعلام تعرفه هر طرح تشویقی با جزئیات مربوطه، حداقل شامل مدت ارائه طرح و مدت استفاده از طرح، به رگولاتوری اقدام کند.

همچنین در صورتی که اپراتور قصد توقف طرح تشویقی را در مدت زمان دسترسی به طرح داشته باشد، باید حداقل ۷ روز قبل از اجرای تصمیم خود، این موضوع را به اطلاع رگولاتوری برساند.

چنانچه در بسته خدمتی، اپراتور نسبت به ارائه مودم، آنتی ویروس، گوشی و دیگر تجهیزات و خدمات خارج از موضوع پروانه اقدام کند، قیمت مودم، آنتی ویروس،گوشی و سایر تجهیزات، مستقل از قیمت خدمات است و باید به صورت مجزا تعیین و اعلام شود.

در صورتیکه طرح تشویقی بنا به درخواست اپراتور و با تایید رگولاتوری و یا بنا به ابلاغ رگولاتور متوقف شود، اپراتور موظف است تا نسبت به ارائه طرح، به مشترکینی که پیش از این نسبت به خرید طرح اقدام کرده و به عنوان مشترکین فعلی استفاده کننده از طرح مذکور محسوب می شوند تا پایان مدت اعلام شده در طرح، خدمت مربوطه را ارائه کند.

اپراتور باید حداکثر یک ماه پس از اتمام ارائه طرح های تشویقی، آمار مربوط به میزان استفاده از طرح را به شرح چارچوب ابلاغی رگولاتوری به این سازمان ارائه دهد.

1395/10/26 32

چهارشنبه ٢٩ دی ١٣٩٥ |

جستجو در وب
آمار
بازديدکنندگان امروز : 795
کل بازديدکنندگان : 3243278
بازديدکنندگان آنلاين : 1
زمان بارگزاري صفحه : 1.12
پیشخوان

پیشخوان