E1 یا لینک PRA                        کد محصول:(1029-1113-0042-5921)

 

1- معرفی:

بستر فیزیکی که جهت اتصال تجهیزات متقاضیان به شبکه مخابراتی واگذار می‌گردد ، هر لینک امکان برقراری همزمان 30 مکالمه را معادل با 30 خط تلفن فراهم می‌آورد و تعداد لینک مورد نیاز به میزان ترافیک و تعداد تماس‌های متقاضیان بستگی دارد.

 • لینک: PRA-PABX جهت اتصال تجهیزات سیستم‌های سانترال (PABX) و یا سیستم پاسخگویی متقاضیان واگذار می‌گردد.
 • لینک: PRA-ISP جهت اتصال متقاضیانی که امکان استفاده از اینترنت را برای مشترکین فراهم می‌سازد واگذار می‌گردد.
 • لینک: PRA-PRMجهت اتصال متقاضیانی که سرویس اینترنتی و یا مشاوره تلفنی را از طریق شبکه هوشمند شرکت مخابرات ایران به مشترکین فراهم می‌آورد واگذار می‌گردد.

 

- تجهیزات مورد نیاز:

2 دستگاه مودم G. ( TDM BASE )

باتوجه به نوع تجهیزات مخابراتی هرمنطقه، درزمان مراجعه متقاضی برای ثبت نام نوع مودم موردنیازبه مشترک اعلام می‌گردد.

 

2- نحوه ثبت نام:

این سرویس تنها به مشترکین حقوقی و یا دولتی واگذار می‌شود و شخصیت‌های مذکور بایستی فردی را به عنوان نماینده به مرکز مخابراتی معرفی نمایند .

نماینده متقاضي به واحد امور مشتركين مركز محل خود مراجعه و درخواست كتبي خود را به پاسخگو مي‌دهد وپاسخگو پس از اخذ مدارک لازم وی را در مورد نحوه و مراحل انجام کار راهنمایی می‌کند. پس از طی شدن اقدامات لازم و تماس از شرکت مخابرات با مشترک , مشترک بایستی اقدام به واریز وجه و دیگر مراحل انجام کار نماید.

 

-       مدارک مورد نیاز:

 • تقاضانامه(درخواست) شرکت
 • تصویراساسنامه ومدارک ثبت شرکت
 • آگهی روزنامه رسمی شرکت که بیش از دو سال از تاریخ انتشار آن نگذشته باشد.
 • آخرین آگهی تغییرات شرکت درروزنامه رسمی
 • معرفی نامه متقاضی که ممهور به مهرشرکت و به امضاء صاحبان امضاءرسیده باشد.
 • کپی شناسنامه مدیرعامل ونماینده شرکت
 • ارائه فرم کداقتصادی

مشترکین می‌تواننددرصورت بروزهرگونه اختلال ویامشکل درخطوط خود،بامرکز مخابراتی خودتماس حاصل فرمایند.

در صورتی که امکانات در مناطقی باشد که تخصیص امکانات منوط به کسب نظر از واحدهای دیگر سازمان مانند اداره کل طرح و مهندسی و یا معاونت تجاری باشد ، درخواست اخذگردیده و سپس با هماهنگی واحدهای مربوطه به درخواست مشترک رسیدگی می‌شود.

در صورتی که مشترک خواستار تغییری در سرویس‌های خود باشد بایستی ابتدا نسبت به تسویه بدهی‌های پیشین خود اقدام نماید و سپس خدمات جدید اخذ و یا در آنها تغییری ایجاد نماید .

 

 

 

کابل اختصاصی ( مسی / فیبر )                       ( کد 0001-1110-0024-4921)

1- معرفی:

این خدمت به مشتریان تجاری که بخواهند پهنای باندی بالاتر از 4 مگابیت دریافت کنند و بر بستر سیم مسی و یا فیبر قابل ارائه می‌باشد .

این خدمت شامل دو زیر مجموعه می‌باشد:

یک سر متقاضی و یک سر مخابرات : اگر متقاضی بخواهد از سرویس‌های دیتا و اینترنت متقارن استفاده نماید می‌تواند تقاضای سیم یا فیبر اختصاصی نماید .

دو سر متقاضی : در صورتی که متقاضی بخواهد دو نقطه از کسب و کارش را به هم وصل نماید ، می‌تواند از شبکه زیرساختی شرکت مخابرات برای ایجاد این ارتباط استفاده نماید . این ارتباط تنها شامل بستر می‌باشد و اگر مشترک بخواهد پهنای باند اینترنت یا اینترانت را نیز بر بستر فوق داشته باشد می‌تواند از توضیح دیگر محصولات استفاده نماید .

 

2- نحوه دریافت سرویس:

در صورتی که نوع خدمت، یک سر مشترک و یک سر مخابرات باشد ، مشترک بایستی به مرکزمخابرات محل خود مراجعه نماید و با دادن درخواست فرایند کار را آغاز نماید . پس از پرکردن فرم تقاضا و واریز مبالغ مربوطه، پرونده مشترک برای بررسی و طراحی به واحدهای مربوطه شرکت ارسال می‌گردد .

در صورتی که دو سر کابلخود مشترک باشد لازم است در ابتدا مجوز مربوطه از مدیر عامل اخذ و آنگاه برای ثبت درخواست به اداره کل فروش شرکت مخابرات استان تهران به نشانی : خیابان ملاصدرا- خیابان شیراز جنوبی-خیابان سهیل شرقی-نبش کردستان-ساختمان شاهد- طبقه اول مراجعه نماید .

 

 

 

 SIP TRUNK                              کد محصول:0001-0010-0039-5921

1- معرفی:

در نسل جدید شبکه‌های مخابراتی (NGN) که کلیه ارتباطات بر مبنای IP می‌باشد، جهت ارتباط بین مراکز تلفنی و همچنین ارتباط مراکز تلفن خصوصی ( PBX) از ترانک‌های بسته‌ای (PACKET TRUNK) استفاده می‌شود که نوعی از آن SIP TRUNK می‌باشد و جایگزین ارتباطات PRA و E1 در شبکه‌های TDM است. برای برقراری ارتباط با این سرویس لازم است متقاضی به SIP-T-VPN شرکت مخابرات استان تهران متصل گردد. مشترکینی که می‌خواهند از سرویس‌های متنوع (VOIP) برخوردار شوند می‌توانند از این سرویس بهره بگیرند.

 

-          ویژگی‌های محصول:

 • امکان واگذاری گستره متنوعی از کانال‌های همزمان و نامبرینگ متناظر با آن بنا به درخواست متقاضی. به طور مثال: تعداد 10، 20، 150 و یا 1000 کانال
 • عدم محدودیت جغرافیایی برای ارائه سرویس
 • کاهش هزینه تجهیزات