صفحه اصلي > راهنمای مشترکین > معرفی خدمات > سرويس SIP PHONE 

سرويس SIP PHONE

 

SIP PHONE

 شرح سرویس :


SIP PHONE یا VOIP PHONE یا SOFTPHONE تلفن هایی هستند که از تکنولوژی VOIP برای برقراری تماس بر بستر شبکه IP بجای شبکه های سنتی PSTN استفاده می کنند. Sip پروتکل و یا یکی از مجموعه راه های اتصال صدا بر روی بستر اینترنت است و در واقع یکی از قدرتمند ترین این راه ها و مسیرهای ارتباطی است که باعث می شود کلیه محصولات صرف نظر از برند و ویژگی که دارند در صورت تبعیت از این پروتکل بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
نحوه استفاده :
برای استفاده از SIP PHONE به یکی از روش های زیر می توان عمل کرد :
1- SIP CLIENT : یک client (که به آن User Agent Client نیز گفته می شود) یک برنامه کاربردی است که درخواست sip را می فرستد. این نرم افزار می تواند بر روی اسمارت فون ها نیز نصب شود.
2- SOFT PHONE : Soft phone ها( PC هایی هستند که اپلیکیشن Soft Phone را نصب کرده اند) یاCisco SIP IP phone ها که می توانند درخواست SIP را آغاز کنند و به آن پاسخ دهند.
3- SIP PHONE سخت افزاری : این تلفن ظاهر و کاربرد مشابه تلفن معمولی دارد با این تفاوت که به صورت مستقیم به شبکه دیتا متصل می شود. این تلفن ها یک هاب کوچک دارند که از طریق آن می توانند اتصال شبکه را با کامپیوتر به اشتراک به گذارند.
برخی ویژگی های SIP PHONE :
- قابلیت ارائه چند تلفن بر روی یک خط . به این معنی که با دریافت سرویس SIP PHONE می توان بیش از یک تلفن را بسته به پهنای باندی که خط مشترک پشتیبانی می کند بر روی همان خط فراهم کرد و به کاربران ارائه کرد.به عنوان مثال شما می توانید از 4 خط sip phone با شماره های متفاوت که برروی یک خط تلفن معمولی که سرویس sip phone بر روی آن راه اندازی شده است استفاده کنید.
- قابلیت نصب client مورد نیاز برای استفاده از سرویس بر روی تلفن های همراه شخصی و برقراری مکالمات با WI-FI بجای تلفن های ثابت معمولی .
- و سایر ویژگی ها شامل : شماره گیری مختصر ، محدود کردن تماس های خروجی ، مسدود کردن تماس های ورودی ، هشدار زمانی و ...

تعرفه در طرح های مختلف :
- ارایه sip بر بستر ADSL :

درصورتی که متقاضی دارای اینترنت پرسرعت بر بستر ADSL شرکت مخابرات باشد , می تواند تا پنج خط با تعرفه هرخط 50.000 تومان دریافت نماید .هزینه هر دقیقه مکالمه درون شهری برای یک خط از خطوط دریافتی در طول مدت قرارداد  30 ریال محاسبه می شود. (بجای 45 ریال)

- ارایه sip بر بستر FTTH و VDSL :

درصورتی که متقاضی دارای اینترنت پرسرعت بربستر Vdsl و FTTH باشد , می تواند تا پنج خط با تعرفه هر خط 100.000 تومان دریافت نماید.هزینه مکالمات درون شهری یک خط از خطوط دریافتی در طول مدت قرارداد کاملاً رایگان می باشد .
- درصورتی که متقاضی درخواستی بیش از پنج خط را داشته باشد, تعرفه بصورت عادی و براساس مصوبات سازمان تنظیم محاسبه می گردد.
تعرفه عادی :
تعرفه عادی خطوط SIP Phone :

- خرید نقدی : هر خط 180.000 تومان
‏- خرید اقساطی : 100.000 تومان پیش پرداخت و الباقی در 36 قسط

 

سهام

قیمت پایانی سهام: 2256
قیمت روز قبل: 2278