زندگينامه شهید ناصر عاطف        


     *نگاهی به زندگي شهید ناصر عاطف        *

بسم الله الرحمن الرحیم


 

نام شهید : ناصر عاطف                                                      محل شهادت : عین خوش
نام پدر : سلطانعلی                                                          سن شهادت : 33 سال
تاریخ تولد : 1334                                                          آخرین سمت : مسئول مرکز
محل تولد :تهران                                                            میزان تحصیلات : فوق دیپلم
تاریخ شهادت : 22/04/1367
محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه 7( مرکز نبوت منطقه ی 7)


خلاصه :

شهید عاطف مورخه 1/5/1334 تهران زاده شد مورخه 5/3/1358 استخدام شده ، بصورت متناوب حدود
17 ماه در جبهه حضور داشت و در حالی که رئیس مرکز تلفن در منطقه 7 بود اما فرمان ولی خود را بر هر
کاری مقدم داشت سرانجام در جریان عملیات شناسایی منطقه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید 1 پسر
از وی باقی مانده است.
شمه ای از وصیت نامه او : ای عزیزان اگر از من بپرسند شما برای اسلام و انقلاب چه کرده ای ؟ توشه و باری
ندارم هرچه در خود مینگرم چیزی ندارم جز جانم .


مزار : بهشت زهرا (قطعه 28 ردیف 12 شماره 12)


زندگی نامه :
شهید زنده یاد تحصیلات عالیه را در دانشکده ی مخابرات گذراند. در مبارزات اسلامی بر علیه حکومت سیاه رژیم ستم شاهی مشارکت فعال داشت و در این راه یک دوره از درس محروم گردید. در سال 1357 ، سال طلیعه ی فجر انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی ( رض ) ، دوره ی آموزش خدمت سربازی را در شهرستان جهرم می گذرانید که در رابطه با ترور فرماندار نظامی این شهر نیز بازداشت گردید.
درسال 1358 به استخدام شرکت مخابرات در آمد. از بدو ورود، جهت استحکام نهال انقلاب اسلامی، با برادران بسیج و انجمن اسلامی مخابرات ارتباط برقرار کرد و توانست با پیشنهادات و رفتارهای خود که همواره مبتنی بر اصول و ایمان اسلامی بود، در گسترش فعالیت و تکوین تفکرات اسلامی و حرکت برادران در خط ولایت فقیه موثر باشد.
او با خدمات ارزنده در جهاد سازندگی و دفتر عمران امام در کردستان به اسارت گروه های معارض در آمد که به صورت معجزه آسایی آزاد شد.
در جنگ تحمیلی که عراق به تحریک شیطان بزرگ آمریکا بر علیه ایران آغاز کرد، در کوتاه کردن دست متجاوزین و تداوم حکومت عدل اسلامی در ستاد عملیات خوزستان و نیروی دریایی سپاه تلاشی سخت و ایثارگرانه داشت و تا لحظه ی پرواز به ملکوت اعلی در عملیات های مختلف و جای جای جبهه های جنگ حضور چشمگیر داشت. از طرفی در انجام وظایف اداری و مقام ریاست مراکز تلفن نیز مسئولی متعهد و وظیفه شناس و الگویی قابل تقدیر بود.
مهمترین ویژگی اخلاقی او بی آلایشی و تواضع، تعصب در انجام وظیفه، احترام و محبت خاص به زیر مجموعه، حفظ بیت المال، تهور در ابراز عقیده، پای بندی به شئونات و شعائر مذهبی، تقید وافر به اسلام و انقلاب اسلامی و خط امام و عشق به شهادت بود. او با داشتن همسری شایسته و پسری چهار ساله در آخرین اعزام به جبهه های نور علیه ظلمت می گفت با تمام وجود مشتاق و مهیای شهادت و رسیدن به مقصد و محجوب است. سرانجام در تاریخ 22/04/1367 در منطقه ی عین خوش به درجه ی رفیع شهادت نایل و به مطلوب رسید و روح پر فتوح سربازی خستگی ناپذیر از خیل یاران خمینی کبیر ( رض ) به ملکوت اعلی پیوست. جسم مطهرش در گلستان بهشت زاهرا قطعه ی 28 در جوار همرزمانش به خاک معطر به عطر شهدا سپرده شد.
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
هدف و انگیزه ی من از آمدن به جبهه دادن پاسخ مثبت و عملی در برابر این است که خدا جهاد باجان را بر ما مقرر فرموده، تا باعث عزت و شکوه اسلام و مسلمین باشد.
خدایا به پاسداران اسلام معرفت و علم سیر الی ا... و قدرت بدنی عطا بفرما، که بر سر مشرکین آن چنان حمله ور شوند تا آنها از این قدرت و مهارت و ایمان به وحشت و تزلزل بیفتند.
خدایا بر این جسم ضعیف من، آن قدر قدرت، بر ایمانم، یقین به توجیه، و به روحم، آرامش و سکینه بیفزا، تا بتوانم حماسه ی پاسداران اسلام را در اخلاق و شجاعت، زنده، پایدار و خود را غرق و فنا در تو بنمایانم.
قبر مرا در کنار یا اطراف حسن فرد اسدی تا حد ممکن قرار بدهید و در این امر اصرار نورزید، باشد با پا نهادن بر قبرم به زیارت آن دوست گرامی رفته و عرض ادب نمایند، که او انسانی باتقواو سلحشور بود، و یک قطعه از عکسم را نزد قبر محمد اسماعیل آل اسحاق در قم ببرید، که او قلب و روح من بود و خلوصش به اسلام، زبانزد همگان. باشد که خدای غضار مرا در جوار آنان قرار دهد، که این از بزرگترین آرزوهایم است و به همراه دوستش که خودش به راز دلم آگاه است، در جوار حضرت محمد (ص) و آقا ابا عبدا... الحسین قرار بگیریم.
از گرفتن مراسم متعدد و مزاحمت برای مردم پرهیز کنید و حداکثر به دو تا اکتفا نمایید.

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد