زندگينامه شهید محمد طاهر حسینیه فراهانی  


     *نگاهی به زندگي شهید محمد طاهر حسینیه فراهانی   *

بسم الله الرحمن الرحیم

 

نام شهید : محمدطاهر حسینیه فراهانی                                      محل شهادت : فکه
نام پدر : صفرعلی                                                               نام عملیات : مقدماتی والفجر فکه
تاریخ تولد : 1323                                                             سن شهادت : 38 سال
محل تولد : تفرش                                                              آخرین سمت : نقشه کش
تاریخ شهادت : 22/11/1361
محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه 2(مرکز ناحیه ی 2 )

خلاصه :

مورخه 29/10/1332 در بخش فراهان استان مرکزی دیده به جهان گشود .
تحصیلات خود را تا مقطع راهنمائی در زادگاه خود گذرانده ، بعدا به همراه خانواده به تهران مهاجرت نمود بعد
از اخذ مدرک دیپلم سال 1353 بعنوان تکنیسین تعمیرات وارد شرکت شد با شروع جنگ تحمیلی بارها در
جبهه حضور ، سرانجام در عملیات والفجر مقدماتی جانش را تقدیم انقلاب و اسلام کرد .


مزار : بهشت زهرا (قطعه 50 ردیف ... شماره ...)


زندگی نامه :
بسیجی دلاور محمد طاهر حسینیه فراهانی در تاریخ 23 دی ماه سال 1323 در یک خانواده ی مذهبی در قریه که بخشی از فراهان اراک بود چشم به جهان گشود . وی از همان کودکی توسط پدر و مادر عزیزش احکام و نماز خواندن را آموخت . بعد از احکام ، علاقه ی شدید به درس و خواندن و نوشتن داشت . پدر و مادر هنگامی که این علاقه را در وی دیدند ، با این که وضعیت مالی خوبی نداشتند ، او را رهسپار مدرسه کردند . او توانست با یاری خداوند دوره ی ابتدایی را به پایان برساند ، و برای دوره ی راهنمایی رهسپار ده مجاور شد تا ادامه تحصیل بدهد . در کنار تحصیل ، همواره به پدر و مادرش ، در امر کشاورزی کمک می کرد . اوقات فراغت را با تحصیل و درس خواندن ادامه می داد . بعد از اتمام دوره ی راهنمایی برای کار به تهران آمد تا با زحمت و کوشش ، کمک خرج زندگی خانواده اش باشد ؛ وی علاوه بر کار و کوشش به ادامه تحصیل خود نیز می پرداخت تا توانست بعد از این همه زحمت دیپلم را بگیرد . بعد ، روانه ی سربازی شد تا خدمت مقدس سربازی را به اتمام رساند . بعد از اتمام سربازی ، همسری با وفا اختیار کرد ؛ تا در تمامی مشکلات یا و یاورش باشد . قبل از انقلاب اسلامی ، در بیشتر تظاهرات شرکت می کرد ، و با این کار تنفر خود را از رژیم طاغوت اعلام می کرد ، و همراه دیگر تظاهر کنندگان شعارهای کوبنده می گفت .
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، در سال 58 با پدر و همسر عازم مکه شد ؛ تا با این کار فریضه ی الهی را ادا کند . در سال 59 هنگامی که رژیم عراق به خاک میهن عزیزمان حمله کرد ، علاقه مندی در وی به وجود آمد که خود را برای رفتن به جبهه ی حق علیه باطل آماده سازد ؛ و بالاخره در اوایل سال 60 به جبهه رفت ، و چندین مرتبه در غرب و جنوب کشور عزیزمان به سیل رزمندگان پیوست .
سرانجام در تاریخ 21 بهمن سال 61 ، در عملیات مقدماتی والفجر در فکه شهید شد .

فرازی از وصیت نامه ی شهید :
وصیت نامه ی محمدطاهر از دو دسته اساسی تشکیل شده بود : در دسته ی اول به احکامی مانند دادن خمس و زکات تکیه کرده بود ؛ و این کار را یکی از اساسی ترین وظیفه ی هر مسلمان می دانست . و در قسمت دوم – نیز – به این قرار :
« اللهم اغفرلی کل ذنب اذنبته »
« خدایا هر گناهی را که مرتکب شده ام ، بیامرز »
خدایا تنها آرزو دارم ، پیروزی اسلام و سلامتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی را با تداوم انقلاب اسلامی تا ظهور مهدی ( عج ) برای مسلمین عنایت فرمایی .
خدایا تا گناهان مرا نیامرزیدی از این جهان مبر ، و لحظه ی آخر عمرم را توأم با شهادت نصیبم بگردان ،چون لیاقت ندارم ، ولی خود وعده داده ای و من هم به وعده ی خود عمل کرده و این جسم ناقابل را در اختیار خودت می گذارم ؛ و از شر شیاطین ؛ مرا محفوظ کن .
والسلام 26/8/1361
 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد