زندگينامه شهید غلامرضا رمضانی    


     *نگاهی به زندگي شهید غلامرضا رمضانی     *

بسم الله الرحمن الرحیم

نام شهید : غلامرضا رمضانی                                             نام عملیات : مرصاد
نام پدر : فتح ا...                                                         آخرین سمت : اپراتور
تاریخ تولد : 13/3/1333                                                میزان تحصیلات : دیپلم
تاریخ شهادت : 16/5/67                                                محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه 5 (تلفن بین شهری)
محل شهادت :سقز


خلاصه :

شهید رمضانی مورخه 15/3/1339 در شهرستان اراک بدنیا آمد . موفق به اخذ مدرک دیپلم شده به عنوان
مسئول آزمایش و توزیع خطوط استخدام گردید .از طرف بسیج اداره به جبهه اعزام و در عملیات مرصاد به
همراه عده ای از همکاران به شهادت رسید . 2 پسر و 2 دختر از او به یادگار مانده است .
وصیت شهید : برای آشنایی بیشتر با اسلام تکالیف دینی تان در هر مرحله از ارتباط و الفت خود را با قرآن و
احادیث و روایات معصومین (ع) هرچه بیشتر محکم کنید .

محل دفن : کاشانزندگی نامه :
به سال 1333 در روستای مهدی آباد از شهرستان محلات به دنیا آمد . در خانواده ی مذهبی بزرگ شد . به خاطر عهده دار بودن سرپرستی خانواده اش ، سال 1351 از خدمت وظیفه معاف شد . در سال 1354 پس از گذراندن دوره ی تکنسینی ارتباطات و مخابرات به استخدام شرکت مخابرات در آمد و سپس مسؤولیت آزمایش و توزیع خطوط اداره کل ناحیه 5 تلفن شهری را به عهده گرفت .
وی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در توزیع نوارهای کاست ( سخنرانی های مذهبی ) در بین مردم فعالیت داشت . پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای نبرد با دژخیمان صدام ، 8 بار به جبهه رفت ؛ و در تاریخ 16/5/67 به شهادت رسید .
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
رفتن به جبهه ی جهاد و دفاع مقدس از اسلام و مرزهای میهن مقدس اسلامیمان و به خاک مالیدن پوزه ی استکبار جهانی که با تمام قوا ، کمر همت به نابودی اسلام و مسلمین بسته است چنانچه از رهنمودها و پیامهای مکرر حضرت امام ، مسئولین محترم نظام جمهوری اسلامی مشخص است ، امروز از اهم تکالیف همه ی آنهایی است که توان رفتن به جبهه را دارند . لذاست که با ایمان به این مسئله و به امید این که در حفظ و اعتلای اسلام گامی ولو بسیار کوچک برداشته باشم به فضای عطرآگین جبهه ی نبرد با کفر جهانی روی نهادم و بر آنم که در این مبارزه ی مقدس ، چنانچه حق جل و علی قبول فرماید جان ناقابل خویش را تقدیم اسلام نمایم ؛ و چه شهدی گواراتر از شربت شهادت در راه خدا ، و آن هم در شرایط حساس کنونی که جنایتکاران کج اندیش جهان به لحاظ ذهن علیل شان و عدم شناخت و جهل و نفهمی که از اسلام و قدرت و عظمت آن دارند در صدد بر آمده اند تا جمهوری اسلامی ایران را که بزرگترین چشمه ی جوشان احکام ا... در پهنه ی گیتی و سرزمین پیاده کننده ی فرامین و دستورات قرآن است به شکست و انزوا بکشانند .

برادران عزیزم ، همکاران گرامی ام ، همرزمان توانمندم : مبادا جنجال تبلیغاتی دشمنان غدار اسلام و آیه ی یاس خواندن خود فروختگان مزدور وابسته به گروهکهای منافق و مرتد و یا جاهلان و ناآگاهان به مسایل و مسالح اسلام در شما تأثیر منفی بگذارد ، و مطمئنم که نمی گذارد و بیان آن فقط به عنوان تذکر است که ان الذکری تنفع المومنین.
توصیه ام به ملت شریف ایران به عنوان یک فرزند کوچک و یک برادر حقیر این است که چنانچه زینت بخش وصیت نامه ی همه شهیدان است رهنمودهای حضرت امام را آویزه ی گوش خود کنند و پیشه کردن تقوای الهی که طلیعه و جوهره ی همه سخنان ایشان است را همیشه و در همه حال در نظر داشته باشند .
چرا که خدای ناکرده ما را از تزکیه و تذهیب نفس و مسلح بودن دائمی به سلاح ارزنده ی ایمان و تقوا و رعایت حدود ا... خلع سلاح کنند ، دیگر هیچگونه پیروزی اعم از نظامی و سیاسی و غیره در زندگی اسلامی ما ارزش واقعی نخواهد داشت و حفظ و ثبات آن پیروزی تضمینی نخواهد داشت . اگر روی کلمه کلمه ی بیانات حضرت امام تعمق کنیم ان شاءا... از این خطر بزرگ مصون خواهیم بود .
توصیه و تأکید دیگرم خصوصاً در شرایط امروز جمهوری اسلامی که دشمنان اسلام و ایادی داخلی شان بیش از پیش در تلاش مذبوحانه اشان برای ایجاد تفرقه در صفوف ملت و جدایی ملت از یکدیگر و از امام سماجت می کنند حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از تفرقه و چند دستگی و پرهیز از تحلیل های شخصی بدون تعمق و بررسی است و این نیز میسر نیست مگر در سایه ی اعتصام به حبل ا... که عینیت امروزی این حبل المتین الهی چیزی جز در یک صف واحد کمر همت به اطاعت از امام بستن نیست . به آثار عظیم مسأله ی تصمیم گیری به جا و شجاعانه و خدایی حضرت امام در رابطه با شرایط اخیر جنگ و اطاعت و تبعیت امت حزب الله میتوان به عنوان نمونه ی بارز ثمرات ارزنده ی اطاعت محض از ولایت فقیه و پرهیز از قضاوت های بی مطالعه و عجولانه اشاره کرد .

دیگر توصیه ام این است که برای آشنایی بیشتر با اسلام و وظایف اسلامی تان در هر مرحله از زمان ، ارتباط و الفت ، خود را با قرآن و احادیث و روایات معصومین علیهم السلام هر چه بیشتر و محکمتر کنید . و ضمن شرکت هرچه گسترده تر در صفوف دشمن شکن نماز جمعه ، در خطبه ها و گفتارهای تحلیل گرانه ی یاران با وفای حضرت امام تعمق کافی نمایید .

و توصیه ی آخرم ، این که چنان چه به هر دلیلی ، توان حضور در جبهه را ندارید ، از گرم نگه داشتن پشت جبهه غافل مشوید ؛ که اهتمام ورزیدن در رفع نیازهای تدارکاتی رزمندگان اسلام و انجام وظیفه ی انقلابی به نحو احسن در پشت جبهه ی خود چیزی کمتر از حضور در جبهه نیست .

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد