زندگينامه شهید احمد قلی پور اردکانی          


     *نگاهی به زندگي شهید احمد قلی پور اردکانی          *

بسم الله الرحمن الرحیم


 

ننام شهید : احمد قلی پور اردکانی                                        نام عملیات : مسلم بن عقیل
تاریخ تولد : 1334                                                          میزان تحصیلات : چهارم طبیعی
محل تولد : تهران                                                           آخرین سمت : اپراتور 118
تاریخ شهادت : 12/7/61                                                   محل شهادت : سومار
محل خدمت : اداره کل خدمات مخابراتی (امور خدمات تلفنی)خلاصه:

شهید قلی پور متولد 22/11/1334 تهران ، در سال 1355 با عنوان اپراتور 118 به استخدام شرکت
درآمد . وی یکی از مبارزین علیه رژیم شاه بود که با شروع جنگ تحمیلی در جبهه حضور یافته سرانجام
طی عملیات مسلم بن عقیل پس از ابراز رشادتهای فراوان به شهادت رسید .
2 فرزند پسر از وی به یادگار مانده است .

مزار : بهشت زهرا (قطعه 26 ردیف 93 شماره 50)زندگی نامه :
شهید احمد قلی پور اردکانی، در بیست و دوم بهمن ماه 1334 در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه ی خود را در مدارس منطقه ی قلهک به پایان رسانید. در دوران جوانی، در اثر تصادف با موتور به شکستگی زانو دچار شد؛ و به دلیل این که در زانو پلاتین داشت، از رفتن به سربازی معاف شده بود. شهید قلی پور از همان ابتدای جوانی، با کار و فعالیت آشنا بود. در هر فرصتی به پدرش در کار حفاری کمک میکرد. از نوزده سالگی در چاپخانه ای مشغول به کار شد و پس از مدتی، در شرکت مخابرات مرکز اطلاعات 118 استخدام شد. شهید احمد قلی پور با شروع حرکت های مردمی، همواره در جهت پیشبرد انقلاب اسلامی فعالیت داشت، از جمله شرکت در نماز عید فطر قیطریه و همچنین در تظاهرات هفده شهریور ماه 1357 حضور داشت. او پيش از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن، همواره گوش به فرمان امام خمینی ( ره ) بود. شهید قلی پور، پس از حاکمیت یافتن نظام اسلامی، همواره در کمک به مردم آماده بود. از جمله ی این فعالیت ها، کمک به مردم سیل زده ی خوزستان در سال 1358 و کمک به خانه سازی برای زلزله زدگان خراسان بود. با شروع جنگ تحمیلی، از همان ماه های اول، به نیروی مقاومت مردمی شهید چمران پیوست و در عملیات آزاد سازی بستان شرکت داشت. عاقبت در جریان آزاد سازی سومار، در عملیات مسلم ابن عقیل، در مهر ماه 1361 به شهادت رسید. از خصوصیات شهید قلی پور می توان به شوخ طبعی و خندان بودن وی اشاره کرد. او همیشه سعی می کرد به اطرافیان خود روحیه بدهد. از این شهید دو فرزند به نام های یاسر و میثم به یادگار مانده است.
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
بسم ا.. الرحمن الرحیم
فلیقاتل فی سبیل الله الذین یشرون الحیوه الدنیا بالاخره و من یقاتل فی سبیل الله فیقتل او یغلب فسوف نوتیه اجرا عظیما « نساء – 74 »
ترجمه : « مومنان، باید در راه خدا، با آنان که حیات مادی دنیا را بر آخرت گزیدند، جهاد کنند، و هر کس در جهاد به راه خدا کشته شد، یا فاتح گردید، زود باشد که او را « در بهشت ابدی » اجر عظیم دهیم.
با نام خداوند قادر و متعال و به نام خداوندی که همه ی جان ها در نزد اوست؛ و هیچ برگی بدون امر او از درخت نمی افتد، و با سلام بر حضرت محمد رسول الله که آخرین پیامبر خداوند است، و با شهادت به این که قرآن کتاب ما و اسلام آخرین و کاملترین دین است؛ و من هم افتخار می کنم که پیرو چنین مذهبی هستم، و با شهادت به این که بعد از حضرت رسول اکرم ( ص ) ، امام اول ما شیعیان حضرت علی (ع) است، و یازده فرزندش بعد از او به امامت مسلمانان شیعه رسیدند، که آخرین آنها حضرت بقیه الله است و اکنون در غیبت کبري به سر می برد، تا روزی که خداوند قادر متعال، امر به ظهورش نماید، و به وسیله ی او دنیا به سوی عدالت رود، و با سلام به امام عزیز و کبیرمان خمینی بت شکن، که تمام بت های طاغوتی را شکست، و با درود به تمام شهیدان، و با سلام به پدر و مادر و برادر و خواهر و همسر و دو فرزند عزیزم.
اگر می خواهید در دنیا و آخرت رستگار شوید، فقط و فقط بگویید «لا» ، و نفی کنید هرچه غیر از خداست، و تمام اعمالتان در جهت رضایت و به خاطر « الله » باشد، و غیر از این چیزی نگوئید « لا اله الا الله » .
ای کسانی که پیام و وصیت مرا می خوانید، بدانید که راهی جز جهاد و نبرد در راه خدا نیست، تا انسان به مقصود واقعی خود که « الله » است برسد؛ و بدانید که من، احمد قلی پور اردکانی، با فکری سالم و آگاه، به همه ی شما عزیزان می گویم که خودم، داوطلب برای این جهاد شدم و کسی به من زور یا اجباری نکرد. فقط در جهت رضایت خداوند است که پای به میدان مبارزه جهت نابودی کفر و الحاد و منافقین نهادم.
حرفی با همه ی شما عزیزان دارم، و آن این که بدانید در زمان ما، رهبری همانند امام، که شما عزیزان را فقط برای اسلام و خدا بخواهد، نیست. و تنها گذاشتن این رهبر عزیز و پیر جماران، گناهی است که به دوزخ منتهی می شود. چون او فقط برای اسلام کار می کند و سمبل اسلام ما، اوست ....

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد