وصيت نامه شهيد شيدا... همتي

*متن وصيت نامه شهيد شيدا... همتي ** بسم الله الرحمن الرحيم *
 

 اللهم وفقنا لما تحب وترضي ،‌اللهم ارزقني توفيق الشهاده في سبيلك
خداوندا به آنچه كه دوست داري و مورد رضايت توست موفقم بدار
خدايا توفيق شهادت در راهت را نصيبم كن


متن وصیت نامه  :

 
اين وصيت نامه شهداء انسان را مي لرزاند و بيدار مي كند.
امام خميني(ره)


بسم الرب الشهداء و الصديقين

امام صادق (ع) : (كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا) هر روز عاشورا و هر سرزميني كربلاست و اينك بار ديگر اراده خداوند بزرگ تعلق گرفت تا دينش را به دست يكي از فرزندان پاك اسلام و سلاله پيامبر اكرم (ص) ياري كرده و جهان را از ستم و فسادي كه مي رفت همه آن را فرا گيرد ، پاك گرداند و مقدمات ظهور آقا امام زمان (عج) را فراهم سازد تا عدالت را سراسر گيتي مستقر سازد ، لطف خدا شامل ملت مسلمان ايران شد تا پرچمدار اين حركت بزرگ تاريخ اسلام باشيم و به ياري خداوند بزرگ ، مستضعفان جهان از زير يوغ ابرقدرتها بيرون آورده و حكومت واحد اسلامي را تشكيل دهيم و در اين راه بايد از جان مايه گذاشت واز دشمنان هراسي به دل راه نداد ، چرا كه پيرمان امام حسين (ع) است كه با كمترين نفرات ، بزرگترين حماسه تاريخ را آفريدند و ما نيز اكنون با جمعيت و سلاح كم يك تنه در مقابل صدام مزدور و ابرقدرتها ايستاده ايم تا به دنيا ثابت كنيم تا رسيدن به هدف نهائي از پاي نخواهيم نشست .
الان صحنه ، صحنه عاشوراست و هر كه فرياد ( هل من ناصر) حسين زمان ، خميني كبير را لبيك نگويد،مصداق بارز كوفيان است كه خفت و ذلت را باي خود خريدند. من اميدوارم اين راه مقدس با پيوستن همه ملت به هر صورتي كه در توانشان است، تا فتح نهائي كربلا و قدس و سرنگوني مستگبران ادامه يابد و توفيق شكوفائي مجدد اسلام از جانب ما ملت مسلمان ايران باشد.
من نيز به نوبه خود وظيفه ام ديدم تا همانطور كه دوست داشتم در كربلا مي بودم و مولايم حسين (ع) را ياري مي كردم ، به جبهه بيايم و اميدوارم كه خداوند مهربان به لطف و كرمش قبول فرمايد و آن را با اخلاص توأم گرداند و از آفاقش مصون بدارد و هر چه را براي اين بنده گنهكارش صلاح مي داند ، مقدر فرمايد.
پدر و مادر عزيزم ! شما زحمات بسياري را براي رشد ما متحمل شديد . از راحتي خود گذشتيد تا راحتي ما را فراهم سازيد و حق خود را به خوبي اداء كرديد و از اينكه ما را با عشق اهل بيت (ع) بزرگ كرديد و راهنما و مشوق اصلي ما در اين راه بوديد ، بسيار متشكرم و از خداوند مهربان برايتان آرزوي سعادت دنيا و آخرت را دارم .
من از اينكه نتوانستم حق فرزندي را اداء كنم و باعث زحمت و گرفتاريهاي بسياري براي شما شدم، اميدوارم كه مرا ببخشيد و حلال كنيد واز دعاهاي مشفقانه خود محرومم نسازيد واز شما مي خواهم كه صبر و تحمل را پيشه خود كنيد و هميشه و در هر حال خدا را شاكر باشيد و مبادا جزع و فزع كنيد كه اجر خود را از بين ببريد .(لئن شكرتم لازيد نكم و لئن كفرتم ان عذابي لشديد)
ما همه دير يا زود از دنيا مي رويم و اصل ، حيات آن دنياست و اين دنيا پلي بيش نيست كه بايد آن را به سلامت طي كرد تا اهل نجات شويم و الا اگر به آن دل ببنديم ، حيات جاوداني با عزت را از دست داده و مبتلا به عذاب الهي خواهيم شد و از شما برادر و خواهرانم كه همه جا افتخار و سربلندي از اسلام دفاع كرده و در مقابل تبليغات مسموم دشمنان امام و انقلاب اسلامي ساكت ننشينيد و خود نيز تا توان داريد در اين دنيا به اسلام و مسلمين خدمت كنيد و در اين راه از سرزنش دشمنان دانا و دوستان نادان نهراسيد.
همسرم! اي كه به قول قرآن كريم برايم آرامش بودي و در اين چند سال ( سه سال) كه در كنار هم بسر مي برديم مرا در راه دينم مصمم و استوار مي ساختي و حتي پاي در راه نهادي تا دوشا دوش شويت ، در اين برهه از زمان اسلام عزيز را ياري كني و اين حركات شما برايم قابل تحسين بود و از اينكه شما را همگام خود مي ديدم ، خدا را سپاس مي گفتم ، و من مطمئن هستم كه شما در اين راه مثل كوه پابرجا خواهيد ماند و با نشاط و سربلندي نمي گذاريد دشمن شاد شود و همانطور كه از اخلاق شما مي دانم ، هيچگاه اظهار عجز و ناراحتي نمي كنيد و با صبر و استقامت به زندگي خود با پرورش فرزنداني شايسته براي خدمت به اسلام و انقلاب اسلامي ادامه مي دهيد.
همسرم! شرمنده هستم كه نتوانستم آن طور كه بايد به وظايفم عمل كنم. اميدوارم كه مرا ببخشي و زينب (ع) وار صبر كني و با ترتيب فرزندمان علي كه انشاا... راهرو واقعي مولايمان علي (ع) باشد، دين خود را به اسلام و عهدي كه با خدا بستم ادا كني و دوست دارم او (علي) مصداق كلام امام ، طلبه اي شود كه ابراقدرتها از آنها مي ترسند.
همسرم ! البته مي دانم برايت سخت است ، ولي با ياد خداد و سعادت جاويد آخرت غم و غصه را از دلت دور كن . ياد مصائب اهل بيت (ع) باش چرا كه بزرگ غصه هاي كوچك را از بين مي برد و به انسان آرامش مي بخشد بدان كه لطف خداوند هميشه شامل حالتان است . پس به رضاي خدا راضي باش و از او بخواه امام زنده و سالم بدارد و در صورت توان هر شب جمعه دو ركعت نماز براي سلامتي امام بخوان.


و از شما فاميلهاي مهربانت كه نسبت به بنده خيلي لطف داشتند مي خواهم كه مرا حلال نمايند. و
به فرزندانم يادآوري كن كه تا زنده اند دست از ياري اسلام و امام برندارند.
و از ملت عزيز مي خواهم كه اين انقلاب را كه نقطه عطفي در تاريخ اسلام است با جان و دل در اين مقطع حساس پاس ئارند و در مقابل هجوم فرهنگي و نظامي دشمنان اسلام مقاومت كنند و گوش به فرمان امام باشند .به نماز بيشتر اهميت بدهند و حديث امام صادق (ع) را آويزه گوش سازند كه شفاعت ما به سبك شماران نماز نمي رسد و از خواهران مسلمان عاجزانه مي خواهم كه زينتها خود را از ديد نامحرم هر چند از نزديكان بپوشانند و ضمن داشتن وقار متانت خود ، مواظب باشند .باعث گمراهي جوانان و عذاب الهي براي براي خود به خاطر رعايت نكردن حجاب شوند.
از اموالم دو هزار تومان به عنوان رد مظالم و سه هزار تومان به كميته امداد امام بپردازيد و نيمي از كتابهاي قابل استفاده ام را به ( كتابخانه ولي عصر(عج) ورامين واگذار كنيد و مقداري پول بدهكارم كه وصي ام يعني پدرم در جريان است .
نسبت به تمام آنها از عالم اقدام فرمايد.
(خدايا تو را به پهلوي شكسته بانو فاطمه زهرا (ع) امام عزيز را از گزند دشمنان حفظ فرما.)

اللهم توفنا مسلما
والسلام
شيداله همتي -2/10/1365

پس از عمري غريبي بي نشاني
خدا مي خواست كه در غربت نماني
از آن سرور سرافراز تو هر چند
پلاكي و بازگشت و استخوانيفرازهايي از وصاياي شهيد

1- به علي ام بگوئيد كه سعي كند از مولايش علي (ع) پيروي كند و براي اسلام و مسلمين از هيچ كوششي دريغ نورزد.
2- خطاب به فرزندش علي (ع) علي جان ! فرزند دلبند و دلنشينم ! اگر چه سيماي معصوم و زيباي تو دلم را مالامال از عشقت كرده و مهرت را در اعماق سينه ام جاي داده و هر يار كه صورت نيكويت را به تماشا مي نشينم . گويي در اين عالم نه غمي دارم و نه دردي و با شيرين كاريهاي كودكانه ات مرا مجذوب خود ساختي و خلاصه از جانم بيشتر دوستت دارم . ولي چه كنم كه عشق به ياري حسين زمانمان كه در دل كوچك تو نيز جاي دارد ، پرتو نورانيش هر نوري را كم سو مي كند و به سوي خود فرا مي خواند . عزيزم ! انشاا.... كه امام عزيز ، پدر شما يتيمان زنده بماند و در سايه او رشد يابيد و راه شهدا را با نشاط و تلاش بيشتري ادامه دهيد و پدرت را نيز با آن دستهاي كوچك و قلب پاكت دعا كني .
3- از قول من از تمام فاميلها حلاليت بطلبيد و سلام برسانيد و بگوئيد دست از ياري امام نكشند و به هر صورتي كه مي توانند او را در راه مقدسي كه دنبال مي كند و مورد عنايت خاصه حضرت ولي عصر (عج) است ياري كنند . و به همه توصيه مي كنم كه تا دير نشده از خواب غفلت بيدار شوند و متوجه باشند . كه اين دنيا محل عمل و امتحان است و حسابي در كار نيست و آنجا جاي پشيماني و عمل نيست و وقت محاسبه است . مبادا كه با اين همه شهيد و ديدن مصائب ، باز هم به اسلام پشت كنيم و .....
4- دنيا نسبت به آخرت همچون يك چشم بر هم زدن است و آسايش و امنيت و سعائت به راستي كه در آنجاست .
5- خطاب به همكاران گرامي : ( از همكاران عزيزم كه فرصت آشنائي با آنها را به دست نياوردم مي خواهم كه اين تازه همكار خود را حلال كنند و اميدوارم در هر جائي كه به اين جمهوري اسلامي خدمت مي كنند با يادآوري مسووليتشان در قبال خوم شهداء و اسلامي كه مي رود بار ديگر شكوفا شود ،بر تلاش و كوشش خود در جهت نيل به استقلال در همه زمينه ها خصوصا اقتصاد بيافزايند و امام عزيز را كه پرچم رهائي از جنگ دشمنان اسلام و مملكت اسلامي و مستضعفان جهان را به دست گرفته در راهش يار و ياور باشيد.)
6- خطاب به دوستان : ( برادران و دوستان عزيز و خوبم ! يكي از سعادتها در اين دنيا داشتن رفيقي شفيق و دوستاني دلسوز است كه به لطف خدا اين سعادت با داشتن دوستاني خوب نصيب اين نالايق شد و بهره هاي فراواني از اين دوستي ها بردم و بدينوسيله از همه شما دوستان عزيزم كه از همجواريتان فيض بودم مي خواهم كه با نظر لطف خود از ما درگذريد و اميدوارم كه با ادامه راه شهدا ، امام و اسلام عزيز را ياري كنيد و نگذاريد فرصت طلبان ميدان دار شوند و در حالي كه عزيزانمان در جبهه مشغول نبرد مقدس خود هستند ، آنها از آب گل آلود ماهي بگيرند و سعي كنيد از هرگونه مساله اي كه باعث تفرق شما و ازميان رفتن وحدت و صميميتتان مي شود ، بپرهيزيد كه دشمنان در كمينند تا لطف و صفا را در ميان شما به كدورت و كينه تبديل كنند و نهايتا امام را دعا كنيد و اسلام را با دست و زبان ياري كنيد و براي اين حقير نيز طلب مغفرت نماييد.)
7- خطاب به برادرش : ( اميدوارم كه راه شهدا را با توجه و خدمت در هر مسيري كه براي اسلام مفيد است . ادامه دهي و با دست و ربان خود پشتيبان آن باشي و برادرت را ببخش و اگر گاهي تذكري ، نصيحتي ، عرضي مي داشتم ، خودت مي داني از روي دلسوزي بوده است ).
8- خطاب به خواهرشانش :( دوست دارم كه با رعايت حجاب خود روحم را شاد و مرا به داشتن چنين خواهراني مفتخر سازيد.)
9- خطاب به خواهر ارشد خود : (خواهرم ! از اينكه پيوسته مرا در راهم اميدوار مي كردي از خدا شاكرم.
10- خطاب به پسر عمويش : ( محسن جان همانطور كه بارها گفتم تو از برادر به من نزديكتر بودي و در كنار تو آرامش مي يافتم .محسن جان ! برادرت را فراموش نكن براي امامش دعا كن و فرزندش را راهنما باش و در آخر از خدا مي خواهم به حق مقربان در كاهش به شما شفاي عاجل عنايت فرمايد. حلالم كن).
11- خطاب به كليه هم كيشان : ( ما همه دير يا زود از دنيا مي رويم و اصل حيات آن دنياست و اين دنيا پاي بيش نيست كه بايد آن را به سلامت طي كرد تا اهل نجات شويم و الا اگر به آن دل ببنديم ، حيات جاوداني با عزت را از دست داده و مبتلا به عذاب الهي خواهيم شد .)

متن مصاحبه شهيد
در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل
قبل از شركت در عمليات كربلاي 8 در منطقه شلمچه
( مصاحبه غير رسمي از طرف گردان ميثم)
* ضمن معرفي خودتان بفرماييد چه مدتي در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل حضور داريد ؟

*بسم ا... الرحمن الرحيم ، شيدا... همتي ، فرزند محمد اسماعيل ، اعزامي از ورامين ، 26 سال دارم و متأهل مي باشم و از زماني كه جنگ شروع شده بنا بر وظيفه مي باشم و از زماني كه جنگ شروع شده بنا بر وظيفه شخصي خودم حدود يكسال و نيم در جبهه ها بوده ام.
* شما سرنوشت جنگ تحميلي را در آينده به چه صورت مي بينيد؟
* از آنجا كه اراده خداوند تعلق گرفته ملت ايران يار ديگر اسلام را كه مي رفت از آن اسمي باقي نماند، زنده كند . اين جنگ در ادامه نهضتي كه اين ملت مسلمان شروع كرده به زور تحميل شده و مردم مسلمان با پايداري كه از خود نشان مي دهد در مقاطع گوناگون انقلاب و جنگ ثابت كرده كه اين جنگ با پيروزي ما پايان مي پذيرد و انشا... با پيروزي بر صدام را نهضت حسيني را بايد تا فتح نهائي قدس ادامه دهيم .
* برادر همتي ، آرزوتان در اين موقعيت چيست ؟ ( در حال عزيمت به خط مقدم جهت انجام عمليات كربلاي 8)
* البته من نمي توانم بگويم بايد شهيد بشوم ، ولي همينقدر آرزو دارم كه خدا از من راضي شود و حركتي را كه شروع كردم ، انگيزه اش اين بود كه وظيفه ام عمل كنم . دست خداست ، همانطور كه براي من صلاح مي داند همان را مقدر كند، شهادت، زيارت يا ماندن اگر واقعا زندگي من در ادامه ممكن است خداي ناكرده با گناه پايان پذيرد .در همين مكانهاي مقدس جان من را بگيردو اگر ماندن من به حال اسلاك مفيد است هر چه خود صلاح مي داند همان را بر من مقدر كند.
* اگر از شما سوال شود : زيارت يا شهادت از اين دو كدام را انتخاب مي كنيد؟ شما چه جواب مي دهيد؟
* البته هر كدام باشد خوب است ولي چه بهتر اول زيارت بعد شهيد شوم.
* در خاتمه اگر پيامي براي امت ، خانواده و فرزندان خود داريد . بفرمائيد ؟
* البته پيام كه نيست . آنچه كه از اين زندگي فهميدم مي خواهم بگويم كه ممكن است براي بعضي ها رهگشا باشد . ملت بايد قدر خودش را بدانند و در اين زمان باشد . ملت بايد قدر خودش را بداند و در اين زمان حساس ، تاريخ را مرور كند . در طول تاريخ يك اوجي از لحاظ انسانيت داشتيم كه دوران صدر اسلام بود و بار ديگر اين موج در زمان ما اتفاق افتاده و اميدوارم كه ملت اين را درك كند و بداند كه اين كلت نسبت به تمام مسلمانان در طول تاريخ برتري دارد و بايد آنچه در توان دارد در اين راه بهتر و بيشتر سرمايه گذاري كند چرا كه اينها ماندني است براي آخرت خودشان و براي پيروزي اسلام افتخار بزرگي در مقطع كنوني خداوند اين لياقت را به ملت ايران داده كه دينش را به دست مردم ايران ياري كند و از اعمالشان راه ما را ادامه بدهند و مبادا خداي ناكرده خون ما كه به خاطر اسلام ريخته شده با اعمال ناپسندشان پايمال شود . و اهل بيت (ع) به خصوص امام حسين (ع) و زينب (ص) گذشت با يادآوري آنها از اين مصيبت كه احتمالا ممكن است برايتان پيش بيايد . با تحمل و صبر و ياد مشقت اهل بيت (ع) تحمل كنند و ان شاءا... كه عاقبت از آن متقين است .
• من در اينجا فرصت را غنيمت مي دانم و از طرف كليه دوستان مي خواهم از شما درخواست كنم كه اگر شهيد شديد بچه ها را فراموش نكني و از شفاعت آنها را محروم نفرمائيد .
• چه عرض كنم . نمي توانم ابراز كنم ولي به هر حال هر چه خواست خدا باشد ، همان است. آنچه وظيفه ما است ان شاءا... خداوند اجازه بفرمايد و لطفش شامل حالمان شود. من كوتاهي ندارم از اينكه فكر ديگران باشم ( البته فكر نكنم لياقتش را داشته باشم .
در خاتمه شهيد مي فرمايد : ( ضمنا آن چيزي كه خيلي برايم اهميت دارد اين است كه قدر امام را بدانند .
واقعا اگر در طول تاريخ نگاه كنيمم كسي را جز ائمه (ع) (مثل امام) كه خداوند توفيقينصيب ملت كرده كه رهبر ما باشد ، نداريم و من عاجزانه از ملت مي خواهم كه از اين رهبر ، رهبر روحاني و معنوي كه تمام دنيا چشم اميد به اين رهبر بسته اند كه اينها را از ظلم ستمگران نجات بدهد، قدرش را ندانند و قبل از اينكه امام نيتش را به اجرا در بياورد ، لبيك بگويند و با لبيك گفتن به او به امام حسين (ع) و پيغمبر و به ا... لبيك گفته باشند .
* تشكر مي كنم .


 

                                                           روحش شاد

                                                      و راهش پر رهرو باد