زندگينامه شهید جواد درزی      


     *نگاهی به زندگي شهید جواد درزی      *

بسم الله الرحمن الرحیم


نام شهید : جواد درزی                                                            نام عملیات : کربلای 5
نام پدر : رمضان                                                                    میزان تحصیلات : سوم ابتدایی
تاریخ تولد : 1332,3,6                                                            محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه 2 (مرکز مفتح)
تاریخ شهادت : 65,10,26                                                         آخرین سمت : تکنسین کابل
محل شهادت : شلمچه

خلاصه :
شهید نظر می کند به وجه ا...
امام خمینی ره

در 1332,3,6 تهران بدنیا آمد مورخه 1354,6,30 بعنوان تکنیسین کابل استخدام شد . توسط پایگاه مالک
اشتر به جبهه اعزام و آر پی جی زن گردان بود . عاقبت در عملیات کربلای 5 هدف ترکش خمپاره قرار گرفت
و به شهادت رسید .

مزار : بهشت زهرا (قطعه 29 ردیف 39 شماره 10)
زندگی نامه :
شهید جواد درزی ، در سال 1332 ، در تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد ؛ و تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی ادامه داد . او در آن سال ها در سخنرانی هایی که علیه شاه انجام می شد ، همچنین در « تظاهرات » هایی که علیه رژیم شاه صورت می گرفت ، شرکت می کرد ، تا این که انقلاب به پیروزی رسید . و بعد از این که جنگ آغاز شد ، سال هایی را در جبهه به سر برد . او مردی با ایمان و دلسوز برای نیازمندان بود ، و بیشتر حقوق کارمندی خود را در این راه صرف می کرد که این موضوع بعد از شهادتش معلوم شد . سرانجام او در سال 1365 در عملیات کربلای 5 در منطقه ی شلمچه به شهادت رسید . یادش گرامی و روحش شاد !
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
این جانب جواد درزی بسیجی حضرت امام خمینی ، معتقد هستم به وحدانیت خداوند ؛ و معتقد هستم به تمام پیامبران ، از حضرت آدم تا حضرت محمد ( ص ) و همچنین به امامت و رهبریت امام علی ( ع ) تا آخرین آنها که حضرت مهدی ( ع ) است ؛ که روزی قیام می فرماید از طرف خداوند و دنیا را پر از عدل می کند ، و همچنین معتقد هستم به مرجعیت و رهبریت امام خمینی و به فرمان ایشان که از جانم بیشتر دوست می دارم به جبهه آمده ام و هیچ شکی ندارم در این راه که قدم گذارده ام چه شهید بشوم و یا نشوم . خداوند ان شاء الله به حق حضرت محمد ( ص ) و علی ( ع ) و فاطمه ی زهرا ( س ) اسلام و مسلمین و نهضت امام خمینی را پیروز بفرماید .
پدرم و مادرم و خانواده ام خدمتتان سلام عرض می کنم . اگر مرا ندیدید حلالم کنید ! مقداری از مال دنیا دارم ، هر طور که دوست داشتید خرج کنید . اگر هم خواستید در راه جنگ مصرف کنید ! که هم امام زمان دوست دارد و هم من . دیگر عرضی ندارم شما را به خدای بزرگ می سپارم . از قول من خدمت همه ی فامیل و آشنایان و دوستان سلام برسانید . خدا نگهدار .
جنگ جنگ تا پیروزی 65,10,21

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد