زندگينامه شهید محبت علی محمودی            


     *نگاهی به زندگي شهید محبت علی محمودی           *

بسم الله الرحمن الرحیم


 

نام شهید : محبت علی محمودی                                      محل شهادت : سقز
نام پدر : امید علی                                                     سن شهادت : 40 سال
تاریخ تولد : 2/1/1327                                               محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه 5(امور تلفن شهری)
محل تولد : کندوان                                                    آخرین سمت : راننده
تاریخ شهادت : 16/5/67                                              میزان تحصیلات : ششم ابتدایی
نام عملیات : سقز


خلاصه :

مورخ 2/1/1327 در روستای کندوان شهرستان میانه بدنیا آمد پس از پایان خدمت سربازی به تهران مهاجرت کرده ضمن کارکردن ، تحصیل را رها نکرد با عنوان سیمبان به استخدام شرکت درآمد (21/3/1354) همزمان به تحصیل علوم دینی پرداخت و در لباس روحانیت با سخنرانی وبر پایی مجالس عزاداری در مساجد شهرری به عنوان یک بسیجی فعالیت می کرد . به جبهه اعزام و در عملیات مرصاد به محبوب خویش پیوست . از شهید 7 فرزند ( 5 دختر و 2 پسر ) به یادگار مانده است .

مزار : بهشت زهرا (قطعه 40 ردیف 64 شماره 7)زندگی نامه :
شهید محبت علی محمودی، در سال 1327 در روستای چرور از توابع شهرستان میانه متولد شد. یاری پدر در امرار معاش، مانع از آن شد که تحصیلات ابتدایی را به پایان برساند. اما قرائت قرآن را، در خدمت پدر آموخت.
پس از طی دوره ی سربازی، در سال 1341 در تهران مشغول به کار شد. و ضمن کار، به ادامه ی تحصیل همت گماشت و در سال 1352 موفق به اخذ مدرک ششم ابتدایی گردید.
اگر چه فقر مالی به او فرصت نمی داد آن چنان که میل او بود، به کسب علوم بپردازد، ولکن به سبب علاقه ی مفرط، عصرها بعد از کار به تحصیل علوم دینی می پرداخت.
شهید محمودی در سال 1345 در شرکت مخابرات به عنوان تکنسین استخدام شد. در محیط کار، فعال و جدی بود. و در جامعه، در کسوت روحانیت، با سخنرانی در مساجد، ارگان ها و نهادهای شهر ری، در انجام رسالتی که به عهده داشت، فعالیت می کرد.
سادگی و بی آلایشی او زبانزد خاص و عام بود، و پیوسته دوستان را به حسن سلوک و خدمت به مردم سفارش می کرد. خود نیز، در زندگی، همچنان که از نامش پیداست، با دلی سرشار ار حب علی ( ع ) ، شیوه ی مولای متقیان را در نظر داشت ....
در تاریخ 16/5/67 دشمن کافر کیش، پیکر مجروحش را به رگبار بست، و وی را به شهادت رسانید. یادش گرامی باد.
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
این جانب محبت علی محمودی، جهت حفظ و حراست از اسلام راستین ( قرآن ) و آیین محمدی ( ص ) ، حیثیت نوامیس مسلمان، به فرمان رهبر عالی قدر انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی، بت شکن زمان، لبیک گفته، جهت تداوم بخشیدن به انقلاب خونین عاشورای حسینی ( ع ) ، به جبهه های حق علیه باطل عازم می شوم. لذا لازم است سفارشی چند به همسرم و فرزندانم بنمایم، تا این که خشنود شوند و سپاس خدا را بنمایند.
اگر شهید شدم، همسرم قیم این جانب است، و نامبرده را وصی خودم قرار دادم، تا اینکه قیومیت فرزندانم را بعهده بگیرد.
خدایا اگر زنده ماندم، در دنیا، پیروزی اسلام را بر بندگانت و بنده ی روسیاهت ( محبت علی محمودی ) ارزانی بدار. اگر شهید شدم، مرا با شهدای صدر اسلام ( احد و کربلا ) محشور بفرما. خون این جانب را، موجب پیروزی اسلام، به رهبری امام امت ( خمینی ) بنما؛ و ما را به اهداف مقدس اسلام مان برسان، و ریشه ی ظلم و جور و کفر و استکبار جهانی، و منافقین را از روی کره زمین برکن؛ تا این که اسلام راستین و احکام قرآن، جاویدان و حاکم باشد.

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد