زندگينامه شهید سید ابوالفضل حیدری نائینی    


     *نگاهی به زندگي شهید سید ابوالفضل حیدری نائینی     *

بسم الله الرحمن الرحیم


نام شهید : سید ابوالفضل حیدری نائینی                                      محل شهادت : پنجوین
نام پدر : سید عیسی                                                            نام عملیات : کربلای 4
تاریخ تولد : 1341                                                              محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه 3
محل تولد : اصفهان                                                             میزان تحصیلات : سوم متوسطه
تاریخ شهادت : 13/08/1362                                                 آخرین سمت : تکنسین تعمیرات فایل
سن شهادت : 21 سال

خلاصه :

در شهر اصفهان به دنیا آمد ( 14/4/1341) نام مقدس ابوالفضل را بر اونهادند تا پیرو راستینش باشد . در
تاریخ 8/9/1361 به عنوان مکانیسین وسایل الکترونیکی استخدام و طی عملیات کربلای 4 به شهادت
رسید .
گوشه ای از وصیت شهید : اگر می خواهید روح شهدا شاد شود از انقلاب و اسلام و روحانیت پشتیبانی کنید .

مزار : بهشت زهرا (قطعه 27 ردیف 34 شماره مکرر)


زندگی نامه ، از زبان پدر شهید :
شهید سید ابوالفضل حیدری نائینی ، تاریخ شهادت 13/8/62 ، محل شهادت پنجوین عراق والفجر 4 .
در اول جنگ ، داوطلبانه خود را برای خدمت نظام وظیفه معرفی کرد ؛ و بعد از سه ماه آموزشی بقیه ی خدمت خود را در جبهه های جنگ در کردستان با شرایط بسیار سخت گذراند . تمام دو سال خدمت خود را ، در جنگ سپری کرد . در خاتمه ی خدمت بعد از دو سال به تهران بازگشت .
با سرافرازی ، پس از بازگشت ، به استخدام شرکت مخابرات درآمد ، و مشغول خدمت شد ؛ تا مدتی بعد مجدد به جبهه بازگشت ، و دو دفعه در جبهه جنگ شرکت کرد ، و دو دفعه رفتن به جبهه را تمدید کرد . نهایت در 13/8/62 به درجه رفیع شهادت نایل آمد روحش شاد باد ، و خداوند ان شاء ا... حافظ خون شهدا باشد !
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
وصیت بنده ی حقیر و محتاج و ضعیف درگاه حق تعالی به پدر و مادر و نزدیکان و آشنایان :
من در نظر داشتم چیزی به عنوان وصیت ننویسم چرا که خودم را جزء صالحان و پذیرفته شدگان درگاه حضرت حق تعالی نمی دیدم . وقتی که به گذشته ام می نگرم سراسر گناه و معصیت می بینم ؛ و گرنه اینکه شهدا از نیکان هستند و شرط به فیض شهادت نایل آمدن اخلاص و عمل نیک است ، که من نه عمل نیک دارم و نه اخلاص ! اما وقتی نگاهی به رحمت واسعه ی الهی انداختم دلگرم شدم ... من راهم را آگاهانه انتخاب کردم ، و اگر شهید شدم با صدای رسا به گوش منافقان و کفار برسانید که ما با آگاهی و شناخت کافی بدون هیچ جبر و زوری که تنها بر شما ( منافقان و کفار ) وارد است این راه را قدم نهادم ، و دوست دارم شهید شوم .
نمی خواهم مرگ سراغم بیاید ، می خواهم خودم سراغ مرگ بروم .
و اما شما پدر و مادر عزیزم ، ای شماهایی که قدرتان را ندانستم و در لحظه ی آخر احساس می کنم که نیاز شدید به رضایت شما نسبت به خود دارم ، و از شما حلالیت می طلبم و اگر حلالیت شما نصیبم شود بر این حلالیت مباهات می کنم . من گنهکار محتاج دعا هستم ، از شما عاجزانه می خواهم که برای من دعا کنید . پدر عزیز ، مادر مهربانم ، اگر چه فرزند خوبی برای شما نبودم از شما می خواهم مرا ببخشید ؛ و برای امام عزیز و تمام رزمندگان اسلام و پیروزی رزمندگان دعا کنید . و اگر می خواهید روح ما شهیدان شاد باشد ، از این انقلاب و اسلام و روحانیت پشتیبانی کنید ، و اگر من شهید شدم دوست دارم لباس مشکی هرگز نپوشید ، و بعد از شهادت من خوشحال باشید که شما هم پیش امام و امت و خانواده ی شهدا سرافراز بیرون آمدید .
و سخنی با شما ملت مسلمان و شهید پرور ایران دارم، ما قدمی برداشته ایم که سعادت در آن است . اگر می خواهید که خون تمامی شهدا پایمال نشود ، راه امام و اسلام را بروید ، و از این انقلاب پشتیبانی ، و از امام و روحانیت پیروی کنید ؛ و شما جوانان عزیز گول این گروهک ها را نخورید . وارد این گروهک ها نشوید ، دیگر عرضی ندارم . فقط ، من از هیچ کس پول طلب ندارم ، ولی اگر کسی آمد و درخواست طلب کرد به او بدهید . فقط دعا برای امام کنید ،و از همه ی دوستان طلب بخشش کنید . دیگر عرضی ندارم ، به جز سلامتی امام ، شعار همیشگی یادتان نرود :
مرگ بر آمریکا


 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد